Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tühjade südametega sotside-reformarite toetajad protesteerisid Riigikogu ees demokraatia vastu

-
04.04.2019
Riigikogu hoone välisvaade.
© Tiina Kõrtsini/Õhtuleht

Samal päeval, kui demokraatlikult valitud Riigikogu saadikud kogunesid Toompeale uue koosseisu esimesele istungile, sättis ennast Toompea platsile mõnikümmend inimest, kellele ei meeldinud vabade valimiste tulemused.

ERR-i andmetel on meeleavalduse korraldamise taga poliitprojektiga “Kõigi Eesti” seotud inimesed, kuid sotsidest saadikute käitumise ja protestijate tausta järgi otsustades oli tegu SDE ja Reformierakonna üritusega.

Mille vastu siis protestiti? “Alustades koalitsioonikõnelusi EKRE-ga lubasid Keskerakond ja Isamaa oma käremeelsed tulevased partnerid taltsutada. Kolm viimast nädalat on näidanud, et hoopis EKRE on oma partneritele piltlikult öeldes kaabud silmini pähe tõmmanud,” väitsid meeleavaldajad, kes asusid tüli norima ka EKRE saadiku Peeter Ernitsaga.

Peeter Ernits ütles, et selliste üritustega tahetakse Jüri Ratast koalitsiooni loomisest loobuma sundida ja tegu on ohtliku ettevõtmisega, mille taga on võimust ilma jäänud erakonnad – nemad viivad agressiivse poliitika tänavatele.

Nagu näha, ei saa vasakäärmuslastest meeleavaldajad aru demokraatia toimimisest – igal seaduslikult registreeritud erakonnal, kes lähtub seadusega lubatud põhimõtetest, on saanud demokraatlikel valimistel mandaadi rahvalt ja kutsutud koalitsioonikõnelustele, on õigus võtta osa riigi valitsemisest.

See, mis meeleavaldajatele ei meeldinud, on seotud nende isikliku maailmavaate ja veendumustega ega tohiks seega ka mõjutada seadusandjate edaspidist käitumist. Me elame demokraatlikus riigis ja neilgi rahulolematutel on õigus käia oma viha ja sallimatust väljendamas.

Seega võib tõdeda, et Toompea platsil ennast pikali visanud või jalul seistes loosungitega vehkinud eestlusejagajad nõudsid lihtsalt demokraatia lämmatamist ning nende sotsilisest taustast lähtuvalt ka sotsialistlikku totalitarismi, kus osa ühiskonnast peab vait olema.