Twitteri järjekordsed paljastused kinnitavad, et sotsiaalmeediavõrgustike tsenseerimisega tegeles lisaks FBI-le, USA riigidepartemangule ja Pentagonile ka CIA. Ajakirjanik Matt Taibbi avalikustas Elon Muski kaasabil üheksanda osa Twitteri dokumente ja lisas kommentaarina, et Twitteri ja teiste salateenistuste n-ö vahendajana toimis FBI, kuid ka CIA tegeles agressiivselt erinevate poliitiliste arvamuste mahasurumisega Twitteris.
Suhtlemine oli niivõrd aktiivne ja sellega olid seotud nii paljud valitsuse ametnikud, et Twitteri juhid kaotasid vahel järje koosolekute ja muu info osas, nimetades suhtlust segadust tekitavaks. „Twitteril oli nii palju kontakte nii paljude agentuuridega, et ülemused kaotasid järje. Kas täna suhtleme DOD-iga ja homme FBI-ga? Kas tegemist on iganädalase telefonikõnega või igakuise koosolekuga? See oli segadust tekitav,“ kirjutab Taibbi. „Lõpptulemusena jõudis Twitterisse tuhandeid raporteid igalt poolt, seda FBI välismõju töörühma (FITF) ja San Francisco välikontori kaudu,“ jätkab Taibbi.
CIA-le viidatakse dokumentides tähekombinatsiooniga OGA, mis tähendab other government agency [ingl k: muu valitsusagentuur]. Taibbi selgituse järgi olid FBI ja OGA seotud mitte ainult Twitteri, vaid praktiliselt kõigi suuremat tehnoloogiaettevõtetega, sh Facebook, Microsoft, Verizon, Reddit, isegi Pinterestiga, samuti suurte tööstusettevõtetega.
„Üheks peamiseks suhtlusvormiks oli korrapäraste koosolekute korraldamine FITF-iga, kus osalesid ettevõtete juhid, FBI ametnikud ja – peaaegu alati – üks või kaks osalejat, kes olid märgitud kui OGA esindajad,“ kirjutab Taibbi. „FITF-i koosolekute päevakord sisaldas sisuliselt iga kord, tavaliselt koosoleku alguses või esimeses pooles, OGA ülevaadet, enamasti välisasjade teemadel.“
Taibbi andmetel ei jaganud OGA teavet FBI ja FITF-i kaudu mitte ainult Twitterile, vaid ka Yahoo!’le, Twitchile, Clouldfare’ile, LinkedInile, isegi Wikimediale. Nõuti sisu kontrollimist ja selleks kasutati sõnumiappi Teleporter. „Eriti 2020. aasta valimiste lähenedes külvasid FITF/FBI Twitteri üle nõudmistega, saates pikki nimekirju nn probleemsete kontodega,“ kirjutab Taibbi. „Paljud inimesed küsivad, kas internetiplatvormid tõesti saavad juhiseid luureagentuuridelt selle kohta, kuidas kohandada välismaiseid uudislugusid. Ilmneb, et Twitter sai, mõnel puhul FITF/FBI kaudu.“
„FBI New Yorki kontor saatis isegi nõudmise kasutajatunnuste saamiseks kontode kohta, millest ilmus pikk nimekiri ühes Daily Beasti artiklis. Kõrgemate ülemuste kinnitusel oldi selles osas toetavad ja igati abivalmid,“ selgitab Taibbi, viidates portaalis Daily Beast ilmunud loole, milles süüdistati parempoolset meediat propagandaga tegelemises.
Taibbi sõnul sunniti Twitterit pidevalt tegelema väidetava välismõju summutamisega, ehkki Twitter püüdis sageli selgitada, et väidetavatel kahtlustel puudub alus. Lõpuks andis Twitter valitsuse survele ikkagi järele. „#TwitterFiles näitab, et ülemused olid pideva surve all ja neilt oodati välismõju teooriate kinnitamist – aga neil ei õnnestunud peamiste väidete kohta kinnitust leida,“ kirjutab Taibbi, tuues hulgaliselt näiteid.
Taibbi sõnul on Twitteri dokumentide avalikustamise ajaaken sulgumas, kuna „valitsuse partnerid on muutumas teema osas üha agressiivsemaks“. „Tõlge: üha agressiivsemaks muutuvad valitsuse partnerid on sulgenud Twitteri iseseisvusakna.“
Allikas: Breitbart News