Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Üha rohkem Eesti inimesi soovib Kaja Kallase tagasiastumist: nüüd juba 71 protsenti

-
14.12.2023
Eesti ühiskond ei soovi sellist valelikku ja ebakompetentset valitsusjuhti.
© UU

71 protsendi elanike arvates peaks Kaja Kallas peaministri kohalt tagasi astuma, kusjuures isegi Reformierakonna koalitsioonipartnerite toetajate hulgas arvab nii enamus, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud küsitlusest.

Uuringufirma Norstat Eesti esitatud küsimusele, kas vastaja arvates peaks Kaja Kallas peaministri ametist tagasi astuma, vastas 71 protsenti “jah” või “pigem jah”, 23 protsenti “pigem ei” või “ei” ning kuuel protsendil puudus arvamus.

Erakondliku eelistuse järgi toetavad peaministri tagasiastumist Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetajatest 97 protsenti, Keskerakonna toetajatest 94 protsenti, Isamaa toetajatest 89 protsenti, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) toetajatest 56 protsenti ja Eesti 200 toetajatest 53 protsenti. Ainult Reformierakonna toetajatest on suurem osa ehk 85 protsenti vastajatest seisukohal, et Kaja Kallas peaks jätkama.

Alates augusti lõpust on Ühiskonnauuringute Instituudi poolt antud küsimust küsitud kuuel korral ning varasemates küsitlustes on peaministri tagasiastumist pooldavate vastajate osakaal jäänud vahemikku 66-69 protsenti. (BNS)

BNS vahendas neljapäeval ka uudist, et Kaja Kallase tagasiastumiseks on allkirja andnud ligi 27 000 inimest. Riigikogu põhiseaduskomisjon arutas sel nädalal kollektiivset pöördumist “Nõuame Kaja Kallase tagasiastumist” ning otsustas selle kahetsusväärsel kombel tagasi lükata.

Kaja Kallas ise on tagasiastumisest keeldumist põhjendanud sellega, et tahtvat peaministrina “ära näha oma töö vilju”.

Uuring ütleb samuti, et valitsust usaldab 30 protsenti, ei usalda 66 protsenti ja neljal protsendil puudus arvamus. Riigikogu usaldas 30 protsenti, ei usalda 65 protsenti ja viiel protsendil puudus arvamus. Meediat usaldab 21 protsenti, ei usalda 63 protsenti ja kuuel protsendil puudus arvamus. Erakonnad pälvisid aga vaid 14 protsendi vastajate usalduse, neid ei usalda koguni 77 protsenti ja üheksal protsendil puudus arvamus.