Isadepäevaks passib hästi riigikogu liikme ja endise piirivalvekoloneli Uno Kaskpeiti mõtisklus sellest, kuidas ühiskond võiks suhtuda meestesse ja isadesse, et elus oleks vähem pingeid ja halbu mõtteid.
“Mehed ei vaja niivõrd turvatubasid kui palju rohkem mõistmist nii naiste kui ka kogu ühiskonna poolt. Aga meeste mõistmist meie feminiseeruvas ja günotsentrilises maailmas paraku napib.
Mees peab endiselt katma ja toitma peret, olema tark, tugev, julge ja mehelik, aga mingeid õigusi tal peale omaette nukrutsemiseks palju jäänud pole. Oma soorolli üle uhkuse kaotamisse suhtuvad mehed mitmeti. Paljud heituvad, osad hakkavad jooma või mõlgutavad mõtteid suitsiidi üle. Vähesed kohanevad või tunnevad end hästi, seda vaid siis kui neil on piisavalt raha ja meelepärane töö.
Sestap kutsungi riiki ja ühiskonda Isadepäeval üles väärtustama meest ja meherolli, eriti seda mis puudutab meest kui isa, kui pere kaitsjat ja ühiskonna alustuge. Naisi aga kutsun üles meest kuulama, temaga arvestama ja teda hoidma, eks ole ju ka mees vaid inimolend, kes vajab armastust ja mõistmist.
Pidev piitsutamine võib viimaks tappa ka kõige tugevama natuuri. Tunnustav sõna on selle kõige alus, rääkimata juba muust. Kui mees hakkab rohkem naeratama, siis lähevad mujale ka ebameeldivad suitsiidimõtted. Töötame selle nimel koos ühiskonnas, et tõsta meeste väärtust ja siis väheneb ka see enesetappude suur protsent ning muutub elu statistika poolest meeldivamaks meie riigis.
Uno Kaskpeiti vastusest Võrumaa Teataja küsimusele enesetappude kõrgest hulgast meeste hulgas