Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Paet ja Andrus Ansip omavad ainult euroarvamust, isiklikku arvamust nende jaoks ei eksisteeri

-
04.07.2019
Reformierakonna tipp-poliitikul puudub oma arvamus, selle töö teeb ära vaimselt siirdatud eurokiip.
© Scanpix

Tundub, et Eestist Euroopa Liidu struktuuridesse läinud liberaalsetel poliitikutel kaob peagi oma arvamus ja jääb vaid Brüsseli oma.

Nii ütleb Andrus Ansip Delfis: “Ursula von der Leyen on Euroopa Komisjoni presidendiks hea kandidaat.” Ometigi sai see kandidatuur Saksamaa seeski väga palju kriitikat. Endise Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulzi sõnul on von der Leyen Saksamaa valitsuse kõige nõrgem minister ja  Saksamaa endise kaitseministri Rupert Scholzi sõnul on von der Leyen saanud väga halvasti hakkama ka Bundeswehri juhtimisega ja Saksa armee olevat tema sõnul katastroofilises seisukorras.

Ansipi loogika aga on ühene: “See inimene, kes on Angela Merkeli valitsuses olnud kõik need aastad alates 2005. aastast, peab olema hea ka Angela Merkeli mõõdupuu järgi,” sõnas ta. Ansipi mõõdupuu on seega siis Angela Merkel.

“Euroopa Liidu (EL) uute juhtide kokkuleppe suurimad võitjad on sooline tasakaal ning liberaalne ALDE blokk,” sõnas Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet. “Euroopa Komisjoni presidendi ja Euroopa Keskpanga juhi kandidaadid on naised ning ALDE sai Euroopa Nõukogu presidendi juhi koha,” vahendab Delfi.

Paetile loeb ainult sooline võrdõiguslikkus, mitte aga kompetentsus. The Telegraph kirjutab, et Lagarde’i juhtimisel võib eurotsooni oodata ees katastroof. EKP presidendi puhul on tegemist ametikohaga, mis on järgmise kümne aasta maailma majandust silmas pidades üks olulisemaid. Ja ometi on Lagarde’il seni ette näidata vaid rekordiliselt kõrge riigivõlg, läbi aegade rängim majanduskriis ning süüdimõistev otsus hooletuses.

“Euroopa Keskpank kontrollib kogu Euroopa rahapoliitikat ja määrab ühtlasi ka kontinendi majandusliku saatuse. Just seetõttu on Lagarde väga halb valik. Ta ei ole siiani suutnud näidata üles mingit paindlikkust, ent järgnevate aastate jooksul läheb seda uues ametis kindlasti vaja,” kirjutab The Telegraph.

Nagu näha, ei mõjuta poliitoravaid miski muu peale peremeeste otsuste ja ideoloogiliselt paika pandud postulaatide. Lisaks jagab Paet ka oma unistusi, mis on rüütatud tüüpilisse liberite sõnakasutusse.

“Paremäärmuslaste ja Euroopa Liidu vastaste poliitiliste jõudude enne Euroopa Parlamendi valimisi suureks puhutud mull läks valimistulemuste selgumisega lõhki. Selge on ka see, et Kremli sõprade klubi jääb ka uues Euroopa Parlamendi koosseisus tagasihoidlikuks,” väitis Paet ERR-ile, pannes kõik konservatiivsed jõud Kremli sõprade nimistusse, nagu üks liberaalist demagoog ikka.

Europapagoi ebakompetentsusest räägib paraku see, et just Visegradi riigid ja muud konservatiivsed jõud mängisid EL-i tippametnike valimistel sageli kaalukeele rolli, näiteks Timmermansi eemaldamisel ja von der Leyeni kui halva, ent siiski pisut parema kandidaadi heakskiitmisel.

Siit näeb väga hästi ära Reformierakonna eurokasvatusega poliitikute ajupesurežiimi – kui miski on Brüsselis paika pandud, karjuvad nad “Hallelujah” ega mõtle ise oma peaga midagi, tähtis on, et euroisandad on oma otsuse teinud ja nende kohuseks on kaasa laulda.