“Ameerika Ühendriikide lahinguveteranid ühendusest Combat Veterans for Congress Political Action Committee (CVFC PAC) jagasid postitust, milles tutvustatakse USA uue asepresidendi Kamala Harrise tausta. Ehkki Harris ise nimetab end demokraadiks ega nõustu, et teda seostatakse vasakäärmusluse ja marksismiga, on siiski huvitav tähelepanek, et mitmed talle väga lähedased inimesed on tegelenud aktiivselt marksismi edendamisega.
Kamala Harrise isa oli marksistlik professor Stanfordi ülikooli majandusosakonnas, lisaks olid Harrise mõlemad vanemad aktiivsed liikmed Berkley afro-ameeriklaste liidus (Afro-American Association). Oluline on siinkohal märkida, et nimetatud liidu eeskujud ja kangelased olid Fidel Castro ja Che Guevara.
Pärast ülikooli lõpetamist naasis Kamala Harris Californiasse, kus oli mõnda aega 60-aastase Willie Brown Jr armuke. Brown, abielus mees, oli California Assembly spiiker, kes valiti hiljem San Francisco linnapeaks ning kes ühtlasi toetas igati Harrise marksistliku poliitilist filosoofiat. Brown aitas Harrise California suurde poliitikasse, kus Harris valiti piirkonna peaprokuröriks. Praegu teatakse Willie Browni kui üht Hiiina kommunistliku partei tublimat liitlast San Francisco Bay piirkonnas.
San Francisco piirkonna peaprokurörina oli Harris mentoriks noorele radikaalsele maoistlikule aktivistile Lateefah Simonile. Simon on heades suhetes Black Lives Matter (BLM) liikumise looja ja terroristi Alicia Garzaga ning kommunistliku noorteliikumise STORM liikme ja veendunud kommunisti Van Jonesiga. Harris omakorda on toetanud avalikult ja agressiivselt BLM-i liikumist ning suhtleb siiani ka Simoni ning Garzaga.
Kamala Harrise õde Maya Harris oli Stanfordi ülikoolis üliõpilasaktivist. Ta oli lähedalt seotud kampuse marksistliku liikumise eestvedaja Steve Phillipsiga, kes kuulus pikalt ka Hiina kommunistlikku parteid toetavasse grupeeringusse League of Revolutionary Struggle . Hiljem on Phillips toetanud mitmete vasakpoolsete poliitikute kampaaniaid, muuhulgas ka Barack Obama ja Kamala Harrise kampaaniaid.
Harrise abikaasa Doug Emhoff töötab õigusbüroos DLA Piper, millel on enam kui 30-aastane koostöökogemus kommunistlikku Hiinaga ja kus ligi 140 juristi tegeleb aktiivselt Hiina investeerimisteenustega. Emhoff nimetati hiljuti ka Yale’i ülikooli professoriks – ta hakkab harima noori juriste kommunismiteemadel.
USA senati liikmeks saamise järel nimetas Harris oma personaliülemaks Karien Jean-Pierre’, kes on seotud New Yorgis asuva võrgustikuga Haiti Support Network. Nimetatud võrgustik tegi tihedat koostööd Ladina-Ameerika kommunistlike liikumistega ja toetas ka Haiti endist vasakäärmuslikku presidenti Jean-Bertrand Aristide’i.
Harrise õnneks ei pea USA-s valimiste kaudu kõrgesse poliitilisse ametisse saanud isikud läbima riiklikku julgeolekukontrolli – Harrise 40-aasta pikkune seotus marksistide, kommunistide, maoistide ja kommunistliku Hiinaga tal seda kontrolli läbida ei võimaldaks. Nii mitmessegi riigi julgeolekuga seotud ametisse ta seetõttu ei sobiks, ent Joe Bideni asepresidendina on ta tegelikult vaid sammuksese kaugusel Ameerika Ühendriikide presidendiks saamisest.
Vahendanud Jüri Toomepuu