Ameerika Ühendriikides kaaluvad demokraadid võimalike võrdsete valimistulemuste valguses juba föderaalriigist lahku löömist ja sellega kaasnevat kodusõda.
New York Timesis ilmunud kolumnis arutleb Ben Smith selle üle, kuidas kajastab meedia valimispäeval toimuvat, kuna lõplikud valimistulemused ei pruugi selguda enne paari nädalat. Kirjateel hääletamine, mis toimub koroonaviiruse tõttu seekordsetel valimistel tavapärasest rohkemates osariikides, võib tuua kaasa ebaselged tulemused.
Smithi kolumni lõpus on aga lõik, milles ta toob välja mitmed demokraatide poolt läbimängitud valimisstsenaariumid. Näiteks mängis ühes neist Hillary Clintoni presidendikampaania juht John Podesta endist asepresidenti Joe Bidenit ning keeldus tunnistamast oma valimiskaotust. Selle tulemusel ähvardati kogu Lääneranniku lahku löömisega Ameerika Ühendriikidest, millele järgnes võimalik USA armee sekkumine.
„Bidenit mänginud Podesta šokeeris ürituse organiseerijaid, teatades, et tema arvates ei luba partei tal lüüasaamisega leppida. Vihjates võimalikule valijate survestamisele, veenis ta Wisconsini ja Michigani kubernere saatma Bideni valijad valijameeste kogusse.
Selle stsenaariumi kohaselt ähvardasid California, Oregon ja Washington Trumpi presidendina jätkamisel Ameerika Ühendriikidest välja astuda. Esindajatekoda nimetas Bideni presidendiks, senat ja Valge Maja jäid kindlaks Trumpile. Sellest hetkest alates ei jälginud rahvas enam meediat, vaid jäi ootama, mida teeb armee.“
Ka 2016. aastal keeldus Podesta Donald Trumpi valimisvõitu avalikult tunnistamast.
Allikas: Breitbart