Kõrgharidus on üks oluline moment, mida kasutatakse ära poliitilises võitluses positiivse kuvandi loomiseks.
Täpsemalt käib see asi nii – valimiseelsetes ja -järgsetes uuringutes näidatakse teatud poliitise jõu tulemustest, et tema poolt olid valdavalt kõrgharitud (noored, jõukad) inimesed. See peaks näitama, et kui laia silmaringiga (mida haridus kahtlemata annab) inimesed on ühe või teise erakonna poolt – ju siis on nende pakutav see kõige õigem.
Seda nippi kasutatakse laialdaselt ka Eestis, eriti Reformierakonna puhul, kuid neil tekib tulemustes üks paradoks – nimelt toetab poliitoravaid küll suurem osa kõrgharitutest, kuid samas kuulub neile tavaliselt ka kõige suurema osa põhiharidusega inimeste toetus. Mis aga puutub sotside suurde populaarsusesse kõrgharitute seas, siis selle põhjus selgub allpool.
Haritud inimesed on iga ühiskonna alus, eriti kõrgharitud, aga siin hakkab üsna ruttu asja määrama hariduse kvaliteet – kas ülekaalus on akadeemiline või ideoloogiline kõrgharidus? Ja kahjuks hakkab Lääne kultuuriruumis pakutav kõrgharidus üha enam tähendama põhjalikku ajupesu marksistlikes ülikoolides.
“Poliitikavaatleja Andreas Kaju sõnul on USA-s süvenev trend kultuuriidentiteedi järgi hääletamine ehk sisuliselt valge hariduseta mees maapiirkonnas hääletas aktiivselt Donald Trumpi poolt nagu ta tegi seda 2016. aastal ja teiselt poolt haritud, vähemalt bakalaureuse kraadiga inimesed hääletasid veel enam demokraatide poolt kui varasemalt,” kirjutab ERR USA vahevalimiste tulemustest.
“Vahe oli 22 protsenti demokraatide kasuks ehk selge hariduslik kihistumine, kus kesk ja madalama haridusega inimesed valivad vabariiklasi ja kõrgemalt haritud inimesed valivad demokraate. Trend on süvenemas sõltumata sissetulekutest ehk selline vana klassikaline sissetulekulõhe enam nii palju ei määra ja selliseid trende näeme ka Euroopas juba,” ütles Kaju ERR-ile.
Nagu näha, on varanduslik kihistumine elektoraadis kadumas, asemele tuleb hariduslik, ja demokraatide puhul ongi toetajateks kõrgharitud, kuid samas ajupestud noored inimesed, keda on kogu alma mater`is käidud teel saatnud geipropaganda, sooneutraalsus-, võrdõiguslus-, multikultuursus- ja globalismipropaganda. Need on needsamad kiljuvad ja röökivad noored naised, kes ründasid raevukalt Kavanaugh` d (nüüd on selgunud, et vähemalt üks süüdistustest oli fabritseeritud), need on ühtlasi ka noored tudengid või juba ellu astunud bakalaureused, kes lubasid Trumpi valimisvõidu järel hüsteeriliselt akendest välja viskuda.
Mida on väärt selline “kõrgharitud” elektoraat, kes saab küll kätte diplomi ning hiljem ka magistri- ja doktorikraadi, kuid tänu vähesele akadeemilisusele ja rohkele ideoloogiale on kasvanud tasakaalutuks, hüsteeriliseks, kompromissituks, vägivaldseks ja ettearvamatuks ühiskonnagrupiks? Siinkohal maksab pigem olla uhke Trumpi “valge hariduseta mehe” kui valija üle, sest tema pähe pole taotud ideoloogilisi lollusi ja tema teab kindlalt, et tahab enda kõrvale heteroseksuaalset naist, mitte ühte neist 50 hallist varjundist, mille olemasolu kohta tuleb teadustöid just vasakliberaalide mõju all olevatest ülikoolidest.
Lääne ülikoolides antava kõrghariduse muudabki naljanumbriks see, et akadeemilisus ja teaduslikkus on läbi pikitud ohtra ideoloogia, eriti sotsiaalaladel, alternatiive ei õpetata ja nii tulevadki ülikoolidest välja sellised zombid, milliseid näeb Pink Floydi loo “Brick in the Wall” videos.
Väga oluline on ka see, et erinevalt vasakliberaalide pealesurutavast arvamusest ei tähenda kõrgharidus tavaliselt inimlikkust, tolerantsust ja empaatiavõimet. Marksistlike revolutsionääride seas, kes on uputanud maailma verre, pole peaaegu ühtegi, kes oleks tulnud põllult või tööpingi tagant – alates Marxist ja Uljanovist kuni Castrode ja Che Guevarani on tegu jõukatest perekondadest pärit ja ülikooliharidusega meestega. Siin tulebki vihje ka sotside pihta, kes uhkustavad on suure kõrgharitute protsendiga, kuid päris paljude puhul neist on näha vasakäärmusluse mõju. Lääneliku kõrghariduse on saanud ka päris paljud Aafrika diktaatorid ja islamiäärmuslike organisatsioonide liidrid.
Kõrgharitud inimesi võib kõhklemata nimetada maa soolaks, kuid eelduseks on ikkagi see, et neile on õpetatud akadeemilisi tarkusi, mitte aga taotud pähe ideoloogiaid. Kahjuks on Eesti minemas seda teed, mis Lääne ülikoolid. Üks mu hea sõber õpib Tallinna Ülikoolis ja üheks tema õpetajaks on võõrõppejõud, kes oma loengutes lähtub täiel määral ainult multikultiideoloogiast – seejuures on ta ülimalt üllatunud, kui tudengid talle rahvuslikult ja konservatiivselt pinnalt vastu vaidlevad. Selle õppejõu puhul olevat ilmselgelt näha, et talle ei mahu pähegi, kuidas inimesed saavad teistmoodi mõelda, kui mitte vasakliberaalsest ideoloogiast lähtuvalt. Ja kahjuks pidi auditoorium olema juba üsna täis vasakpoolse mõttelaadiga tulevasi kõrgharituid, kes hakkavad ilmselt globalistlikele jõududele hääli andma, et nood saaks teatada – meid toetavad kõrgharidusega inimesed!