Kolmapäeval USA senatis toimunud ärakuulamisel väitis vabariiklasest senaator Rand Paul taas, et 2020. aasta presidendivalimised olid tema arvates mitmes mõttes varastatud ja valimispettused leidsid aset.
„Ei ole õige öelda, et seda ei juhtunud. Ei ole õige öelda, et Nevadas hääletas 4000 kodakondsuseta isikut, aga meie lihtsalt ignoreerime seda, pühime vaiba alla ja ütleme, et kohtud on faktide põhjal otsustanud. Kohtud ei ole faktide põhjal otsustanud. Kohtud ei ole fakte kunagi isegi vaadanud,“ ütles Paul.
Ta lisas, et kohtutele valimised enamasti ei meeldi. „Nad on hoidunud kõrvale ja otsinud vabandusi, kas siis kehtivaid või mitte, et hoiduda jätkuvalt kõrvale. Valimised olid mitmes mõttes varastatud. Ja ainus viis olukorra parandamiseks on, edaspidi, tugevdada seaduseid,“ ütles Paul.
Tema sõnul on kohtud ajalooliselt püüdnud valimistega tegelemist ning valimispettuste uurimist vältida, ent ta lootis, et kohtud on seekord valmis võtma sõna teemal, kas seadusandlikku võimu mitte omavatel institutsioonidel, nagu riigisekretäridel, on õigus muuta valimisseadusi. „See juhtus väga mitmes osariigis. Umbes tosin osariiki otsustas võtta vastu valimissedeleid ka pärast valimisi. Kaks tosinat osariiki otsustas, et nad saadavad välja avaldusvorme ja hääletussedeleid, seda kõike ilma seadusliku aluseta.“
Endine ringkonnakohtunik ja Clintoni administratsiooni eriuurija rõhutas, et põhiseadus on valimisseaduste ja -reeglite osas väga selgelt ülimuslik. Tema sõnul rikuti põhiseadust Pennsylvanias ja võimalik ka et mujal.
USA küberturvalisuse ja infrastruktuuriturvalisuse agentuuri endine direktor Christopher Krebsi väitel olid 2020. aasta valimised „kõige turvalisemad valimised“ läbi aegade. Paul ütles ärakuulamisel Krebsile: „Kui te väidate, et tegemist oli kõige turvalisemate valimistega, aga jätate kõrvale asjaolu, et hääletajate hulgas oli surnud inimesi ning mittekodanikke ja et kaughääletamise reegleid rikuti, siis ma leian, et see kõik on vale ja see pahandabki väga paljusid meie poolel olevaid inimesi, sest nende arvates on teie sõnum: oh, noh, nende valimistega on kõik korras.“ Pauli arvates ei ole Krebs ühtegi nimetatud probleemidest lähemalt uurinud ja näeb asju väga teise nurga alt.
Neljapäeval aga esitas raporti väidetavaid valimispettusi uurinud president Donald Trumpi kaubandusnõunik Peter Navarro. Tema sõnul on raporti eesmärk saata konkreetne sõnum meediale, osariikide seadusandjatele ja kohtutele ning kutsuda neid üles uurima laiemalt 2020. aasta „laitmatut valimispettust“.
Raporti koostamisel töötas Navarro läbi enam kui 50 kohtuasja materjalid ja kohtuotsused, tuhanded vandetunnistused ja deklaratsioonid, hulgaliselt mõttekodade ning juriidiliste keskuste avaldatud analüüse, videoid, fotosid, avalikke kommentaare ja meediakajastusi.
„Paistab, et mitmed osapooled, kes tegelikult peaksid olema selle riigi institutsionaalseks tugisambaks, põhimõtteliselt sunnivad enesetsensuurile igaüht, kes valimistulemusi kahtluse alla seab, mis tähendab, et tegemist on kinnimätsimisega,“ ütles Navarro Breitbart Newsile.
Navarro kritiseeris ajakirjanikke, kes korrutavad nagu mantrat, et valimispettuse kahtluste osas puuduvad tõendid. „Tõendeid on tohutult. Terve mägi,“ ütles ta ja lisas, et mitmed Trumpi mitte toetavad kohtuotsused ei tähenda veel seda, nagu ei oleks tõendid tõesed. Sest enamik neist kohtukaebustest lükati tagasi menetluskorra ja mitte tõendamiskorra põhjal.
Allikas: Breitbart