2015. aasta rändekriisi ajal olevat Milano linnapea väidetavalt pärast vestlust “Welcome, refugees” seltskonnaga kutsunud need aktivistid oma kabinetti, pannud neile ette puhtad paberilehed ja palunud kirja panna, mitu pagulast nad enda juurde kostile ja katuse alla võtavad. USA vabariiklaste juhitavad osariigid aga läkitavad ebaseaduslikud migrandid demokraatide juurde, kes Trumpi võimult lahkumise järel piirid valla päästsid.
ERR vahendab, et Florida osariigi kuberner Ron DeSantis saatis ümberpaigutamisprogrammi käigus 50 migranti Massachusettsi osariigis asuvasse jõukasse ja kuulsusi täis Martha’s Vineyardi piirkonda, kus juba 50 migrandi saabumine leidis käsitlust kui humanitaarkatastroof.
USA piiriosariigid nagu Texas ja Arizona on varem saatnud tuhandeid migrante sellistesse linnadesse nagu New York, Chicago ja Washington. Vabariiklaste juhitud osariigid leiavad, et demokraatide juhitud osariigid peavad vastu võtma migrante, kuna ei taha täielikult jõustada immigratsiooniseadusi, vahendas Reuters.
“Martha’s Vineyardi elanikud peaksid sellest vaimustuses olema. Nad hääletavad varjupaigalinnade poolt, nüüd nad saavad endale sellise linna. Ja illegaalsed sisserändajad suurendavad linna mitmekesisust, see muudab linna ju paremaks, eks?” ütles DeSantise pressiesindaja Christina Pushaw. “Varjupaigalinn” viitab osariikidele ja piirkondadele, mis ei järgi USA endise presidendi Donald Trumpi kehtestatud karmi immigratsioonipoliitikat.
Piirkonna juht Keith Chatinover on varem teravalt kritiseerinud Trumpi ja teiste vabariiklaste karmi piiripoliitikat.
Ameerika ühiskond on teravalt lõhestunud. Konservatiivsemad inimesed lahkuvad demokraatide juhitavatest linnadest ja osariikidest, liberaalid ja vasakpoolsed aga vabariiklaste juhitavatest. See protsess toimub demokraatide kahjuks, sest näiteks migrante tervitavast Californiast lahkutakse massiliselt, sealhulgas ka pikalt USA-s elanud latiinod, kes on väitnud, et ei taha “uues Ladina-Ameerikas” elada.
Migrantide edasisaatmine on näiteks Texasele ja Floridale ülioluline, sest Bideni “avatud piiride poliitika” üheks eesmärgiks on ujutada vabariiklaste juhitavad osariigid migrantidega üle, luues nii endale valijabaasi, mis aitaks oponendid võimult tõugata.
Pärast Trumpi ranget immigratsiooni-vastast poliitikat laskis presidendiks saanud Joe Biden sisuliselt piiri Mehhikoga lahti ja sealkaudu saabunud Kesk-Ameerika migrandid on tekitanud riigis tõelise kaose.
Ka Eestis on kostnud üleskutseid saata migrandid ennekõike Viimsisse, Tiskresse ja teistesse kohtadesse, kus elavad nii võimupoliitikud kui ka nende poliitika kaudu rikastunud inimesed.
Uued Uudised, ERR