Ajaleht: eksministrid OÜ-tavad suhtekorraldusfirmas

Eesti, Uudised,
- Updated
©Riigikogu
Endine mitmekordne minister ja Riigikogu liige Marko Pomerants enam parlamenti valituks ei osutunud ning jätkab karjääri suhtekorraldajana.

Eksministrid Marko Pomerants ja Andres Anvelt läksid tööle Janek Mäggi suhtekorraldusfirmasse, kus nad veedavad suure osa tööajast, kuid palga saamise asemel esitavad nad büroole osaühingu kaudu arveid – maksuameti hinnangul võib tegemist olla OÜ-tamisega, kirjutab Postimees.

“Aus vastus on see, et töötan seal osaühingu kaudu ja teen erinevaid projekte. See, mis iga kuu kokku tuleb, sõltub sellest, kui palju õnnestub teha,” tunnistas Pomerants.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pomerants osutab teenust Bitter Orange OÜ alt, mille asutas mullu kevadel pärast poliitikaga lõpparve tegemist. Märkimisväärne on aga see, et kui enne Mäggiga liitumist pakkus ta teenust teistelegi, siis alates novembrist on pühendunud vaid Powerhouse’ile.

Iseenesest pole selline tegevus seadusega kuidagi keelatud, küll aga viitab see ühele küllaltki laialt levinud probleemile, millega maksuamet aastaid võidelnud: OÜ-tamine ehk tegeliku töösuhte varjamine maksude vältimiseks, märgib ajaleht.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused