Ajalooline pööre: Eesti tööjõud hakkabki Soomest tagasi tulema

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix.
1KE19MAR04H87

Eesti ja Soome vahel on toimunud ajalooline pöördemoment – esimest korda pärast aastate on Soomest Eestisse tagasitulijaid rohkem, kui neid läheb Eestist Soomesse, vahendab Yle. Seda pole juhtunud vähemalt viimased 15 aastat.

Yle kirjutab, et paljud eestlased on hakanud mõtlema pideva pendeldamisega kaasnevatele probleemidele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Eestlaste sisseränne on peaaegu kogu aastatuhande vältel leevendanud tööjõuvajadust, eriti Helsingi pealinnas. Kuid Soome ei meelita enam eestlasi nagu varem ja samal ajal on üha enam neist otsustanud oma sünnikohta naasta,“ kirjutas Yle.

„Eesti majandus kasvab kiiremini kui EL keskmiselt ja kiiremini kui Soomes. Töötajate tiheda konkurentsi tõttu on palgad tõusnud,“ selgitas Eesti suursaadik Harri Tiido.

Ta lisas, et Soomes ja Eestis makstava palga erinevus hakkab mõnes sektoris jõudma mõnesaja euroni, samuti tekitab probleeme Soomes elamise kulud ja pidevast reisimisest põhjustatud pereprobleemid.

Helsingi linna rahvastiku suundumusi uuriv Pekka Vuori peab rände pöördumise üheks põhjuseks ka Eesti demograafilist struktuuri.

„Eestis on majandus ja tööturg üsna hästi arenenud. Tööhõive määr on kõrgem kui Soomes. Teine külg on noorte tööturule sisenevate täiskasvanute arvu vähenemine. See on aastatuhande algusest langenud umbes kolmandiku võrra. See tähendab, et kui tööturg tõmbab ja enam pole sama tööealisi inimesi, tulevad eestlased tagasi kogu Euroopast,” räägib Vuori.

Eestlaste väljaränne Soome algas aastatuhande algusaastatel. 2014. aastal muutus trend aga dramaatiliselt. Sellest ajast alates on Eestist Soome emigrantide arv vähenenud peaaegu 20 protsenti aastas. Samal ajal on tagasipöördujate arv kasvanud.

Mitu Soomes elavat eestlast rääkisid Uutele Uudistele, et koju naasmise mõttele aitab kaasa ka massiline sisseränne Soomesse, mis on muutnud elu ebaturvaliseks, seda eriti pealinnas Helsingis.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused