Alkoholi aktsiisilangus tõi soomlased õllekärudega siia tagasi

Soome turistid Tallinnas.

Ehkki valitsuse kritiseerijad pasundavad, et otsus alkoholiaktsiise langetada ei anna meile mingeid tulemusi peale selle, et rahvas joob end surnuks, siis tegelik elu räägib teist keelt: näiteks juba praegu on selge, et soomlased on tagasi.

Tallinki juht Paavo Nõgene ütles ERR-ile, et 1. juulist Eestis  jõustunud alkoholiaktsiisi langus on pannud Soome turistid Tallinki laevadest hüppeliselt alkoholi ostma.

Nõgene rääkis, et juulist detsembrini sõidavad Tallinna-Helsingi vahet kolme firma laevad, millega tehakse umbes kolm miljonit reisi.

Suurel osal reisijatest tekib nüüd taas motivatsioon alkoholi kaasa osta ja seda on Paavo Nõgene juuli alguses ka näinud. „Piltlikult öeldes – tagasi on õllekärud ja väga mahukates kogustes,“ kirjeldas juht, lisades, et ta teab soomlasi, kes tulid Eestisse puhtalt seepärast, et vaadata, kas alkoholihinnad on juba langenud või mitte.

„Ja nad käivad ju siin ka restoranides, kasutavad muid teenuseid, osa neist jääb siia ka ööbima,“ loetles Nõgene kaasnevaid tegevusi, mis aktsiisi langetamise tagajärjel põhjapiirilt Eestis riigi eelarvet toetama hakkavad.

Kuigi Läti ka seim võttis eile vastu seaduse, millega langetatakse alates augustist kange alkoholi aktsiisi 15 protsendi võrra, pole sel suuremat mõju, sest madalam aktsiis kestabvaid  tuleva aasta veebruari lõpuni.

Langetus ei puuduta langetus õlut, veini ega muid alkohoolseid jooke, mille alkoholisisaldus on alla 22 protsendi.

Läti rahandusministeeriumi hinnangul on Eesti otsuse mõju lõunanaabrite eelarvele 92 miljonit eurot.

UU

Kommentaarid