Anti Poolamets suhetest Hiinaga: “On plusse, aga on ka asju, kus me peame olema pisut kriitilised”

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Anti Poolamets

ETV saates „Suud puhtaks“ räägiti Hiina mõjust Eesti majandusele. Saates osalenud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadik parlamendis Anti Poolamets võttis jutuks Hiinas elavad vähemusrahvad.

„Ma tahan eestlase pilgu läbi vaadata ühte väärtuskonflikti – ja need on probleemid põlisrahvastega,“ rääkis Poolamets, muretsedes tiibetlaste ja uiguuride olukorra pärast. Ta märkis, et kohtumistel tiibetlastega on ta kuulnud neilt keelelise diskrimineerimise kohta. „Me elame sellele olukorrale kaasa, mida meie oleme kunagi läbi teinud,“ lausus ta.

Poolamets lisas: „Väikeriigina peame Hiinaga suheldes säilitama riikliku väärikuse ja mitte püüdma igas asjas meeldida. Sama ajal on meil kultuurilise koostöö huvid, kaubandusliku koostöö huvid… On plusse, aga on ka asju, kus me peame olema pisut kriitilised.“

Rääkides Hiina investeeringutest mujale maailma, siis need pole tema hinnangul tehtud tagamõtteta: „Hiina äri ei ole parteist eraldatud ja on sageli poliitilise puutega.“

„Ma pigem neid hiiglaslikke taristuprojekte väldiksin, millel on veel mingi kummaline, salapärane poliitiline hinnalipik juurde pandud,“ ütles Anti Poolamets Helsingi tunnelile viidates.

Kommentaarid

One commentOn Anti Poolamets suhetest Hiinaga: “On plusse, aga on ka asju, kus me peame olema pisut kriitilised”

  • Avatar
    uskmatu-toomas

    Meie tarkus on valge isa arvamustes.Kui issi arvab,et Hiina tehnoloogia on kahjulik st tegelikult issi enda maa elektroonikatööstusele siis meie jookseme ummisjalu issit toetama.Oli see mõtlematu sööstmine lavastatud ettekäändel Iraani,Afganistani sõtta või samasusgute andmete põhjal Süüria pommitamise takkakiitmine.Arvestamata seda mis on hetkel meie riigile,meie inimestele kasulikum.
    Poolamets ütleb väga ilusti „Väikeriigina peame Hiinaga suheldes säilitama riikliku väärikuse” aga küsiks kas ainult Hiinaga suheldes ?
    Teiste riikidega suheldes pole vaja mingit väärikust vaid lihtsalt tagant koogutada ?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused