Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets suhetest Hiinaga: “On plusse, aga on ka asju, kus me peame olema väga kriitilised”

-
30.01.2020
Saatejuht Anti Poolamets
© UU

ETV saates „Suud puhtaks“ räägiti Hiina mõjust Eesti majandusele. Saates osalenud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadik parlamendis Anti Poolamets võttis jutuks Hiinas elavad vähemusrahvad.

„Ma tahan eestlase pilgu läbi vaadata ühte väärtuskonflikti – ja need on probleemid põlisrahvastega,“ rääkis Poolamets, muretsedes tiibetlaste ja uiguuride olukorra pärast. Ta märkis, et kohtumistel tiibetlastega on ta kuulnud neilt keelelise diskrimineerimise kohta. „Me elame sellele olukorrale kaasa, mida meie oleme kunagi läbi teinud,“ lausus ta.

Poolamets lisas: „Väikeriigina peame Hiinaga suheldes säilitama riikliku väärikuse ja mitte püüdma igas asjas meeldida. Sama ajal on meil kultuurilise koostöö huvid, kaubandusliku koostöö huvid… On plusse, aga on ka asju, kus me peame olema väga kriitilised.“

Rääkides Hiina investeeringutest mujale maailma, siis need pole tema hinnangul tehtud tagamõtteta: „Hiina äri ei ole parteist eraldatud ja on sageli poliitilise puutega.“

„Ma pigem neid hiiglaslikke taristuprojekte väldiksin, millel on veel mingi kummaline, salapärane poliitiline hinnalipik juurde pandud,“ ütles Anti Poolamets Helsingi tunnelile viidates.