Anti Poolamets suhetest Hiinaga: “On plusse, aga on ka asju, kus me peame olema väga kriitilised”

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Saatejuht Anti Poolamets

ETV saates „Suud puhtaks“ räägiti Hiina mõjust Eesti majandusele. Saates osalenud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadik parlamendis Anti Poolamets võttis jutuks Hiinas elavad vähemusrahvad.

„Ma tahan eestlase pilgu läbi vaadata ühte väärtuskonflikti – ja need on probleemid põlisrahvastega,“ rääkis Poolamets, muretsedes tiibetlaste ja uiguuride olukorra pärast. Ta märkis, et kohtumistel tiibetlastega on ta kuulnud neilt keelelise diskrimineerimise kohta. „Me elame sellele olukorrale kaasa, mida meie oleme kunagi läbi teinud,“ lausus ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poolamets lisas: „Väikeriigina peame Hiinaga suheldes säilitama riikliku väärikuse ja mitte püüdma igas asjas meeldida. Sama ajal on meil kultuurilise koostöö huvid, kaubandusliku koostöö huvid… On plusse, aga on ka asju, kus me peame olema väga kriitilised.“

Rääkides Hiina investeeringutest mujale maailma, siis need pole tema hinnangul tehtud tagamõtteta: „Hiina äri ei ole parteist eraldatud ja on sageli poliitilise puutega.“

„Ma pigem neid hiiglaslikke taristuprojekte väldiksin, millel on veel mingi kummaline, salapärane poliitiline hinnalipik juurde pandud,“ ütles Anti Poolamets Helsingi tunnelile viidates.

One commentOn Anti Poolamets suhetest Hiinaga: “On plusse, aga on ka asju, kus me peame olema väga kriitilised”

  • Avatar
    uskmatu-toomas

    Meie tarkus on valge isa arvamustes.Kui issi arvab,et Hiina tehnoloogia on kahjulik st tegelikult issi enda maa elektroonikatööstusele siis meie jookseme ummisjalu issit toetama.Oli see mõtlematu sööstmine lavastatud ettekäändel Iraani,Afganistani sõtta või samasusgute andmete põhjal Süüria pommitamise takkakiitmine.Arvestamata seda mis on hetkel meie riigile,meie inimestele kasulikum.
    Poolamets ütleb väga ilusti „Väikeriigina peame Hiinaga suheldes säilitama riikliku väärikuse” aga küsiks kas ainult Hiinaga suheldes ?
    Teiste riikidega suheldes pole vaja mingit väärikust vaid lihtsalt tagant koogutada ?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused