Anti Poolamets välispoliitikast: “Põlisrahvaste õiguste kaitse ei tohiks jääda paberile, vaid peame hoidma valgusvihus rõhutud väikerahvaste saatust”

Eesti, Uudised,
Anti Poolamets-

Riigikogu väliskomisjoni liige Anti Poolamets (EKRE) rääkis täna parlamendis valitsuse esitatud välispoliitika arengukava eelnõust kõneldes, et peamiseks probleemiks praeguses arengukava tekstis ning põhjuseks, miks ta väliskomisjonis selle teksti vastu hääletas, oli see, et pole jõutud arvesse võtta koroonakriisi mõjusid.

„Kui vaadata arengukava teksti, siis kohe esimesena hakkab silma üks veidrus, kui kirjeldatakse populismi probleemi, mis justkui kõigutab lääneriikide stabiilsust ja kokkuleppimisvõimet,“ rääkis ta. „Aga me ju teame, et tänapäeval on see sõna “populism” muudetud konservatiivide kohta käivaks sõimusõnaks.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisas, et on eetiline ressursside hoidmine oma hädaliste tarbeks, mitte pumpama neid kolmandatesse riikidesse, kellega meil puudub igasugune ajalooline side, kusjuures me teame, et üdini korruptiivsetes riikides läheb arenguabist suur osa vasakule.

Anti Poolametsa sõnul on hea see, et arengukavas nähakse Euroopa julgeolekule ebaseadusliku rände ohtu: „See on reaalne oht, mida omakorda võimendab rahvusvahelise koostöö ning konfliktilahenduse aeglus ja vähene tõhusus ebaseadusliku rände tõkestamisel. Tõesti, nii pagulaskriisi kui ka koroonakriisi ajal on ilmnenud piiride vajalikkus. Rahvusriikide piirid toimivad nagu veekindlad vaheseinad, mis loovad turvalisust.“

Ta meenutas, et just enne kriisi nägime dramaatilisi kaadreid Türgi-Kreeka piirilt, kus Türgi abistas Kreeka piirirajatisi ründavaid immigrante, ja need ikoonilised pildid tuletavad meelde, et sisepiiride puudumisel võib pagulaskriis ühes Euroopa julgeolekut tugevalt kõigutavate tagajärgedega taas korduda.

Anti Poolametsa sõnul on arengukavast hea lugeda, et seisame põlisrahvaste õiguste eest: „Loodame, et Eesti riik jälgib seda õilsat põhimõtet üha rohkem ka reaalsuses. Abistagem siis neid rahvaid, kes on imperiaalse surve tõttu kadumisohus. Me peame häält tõstma Venemaa soome-ugri rahvaste diskrimineerimise vastu. Me ei tohi silmi kinni pigistada Hiina repressioonide ees, mida ta rakendab nii uiguuride kui ka tiibetlaste vastu. Esindamata Rahvaste Organisatsioon, Linnart Mälli suur saavutus vajab taaskäivitust ning Eesti riigi tuge. Põlisrahvaste õiguste kaitse ei tohiks jääda paberile, vaid peame hoidma valgusvihus rõhutud väikerahvaste saatust.“

Välisminister Urmas Reinsalu leidis, et Linnart Mälli meenutamine oli oluline ja leidis, et me võib-olla peaksime mõtlema Linnart Mälli preemiale põlisrahvaste õiguste eest seisjale. „Ma arvan, et siin võiks olla üks praktiline osundus Linnart Mälli elutööle küll selles tema panuses, mis ta on andnud ka just nimelt vaimsuse ja eneseväärikuse sisendamisel palju kaugemale Eesti piiridest,“ ütles Reinsalu.

UU

9 commentsOn Anti Poolamets välispoliitikast: “Põlisrahvaste õiguste kaitse ei tohiks jääda paberile, vaid peame hoidma valgusvihus rõhutud väikerahvaste saatust”

 • Avatar

  Tubli, hr Poolamets, see ei tohi tõesti jääda ainult paberile. Alustama peaksime Eestist ja kohe Tallinnast. Linn, mida juhivad VÕÕRAD, alustada tuleb ka KEELESEADUSEST, SEST MEIL VOHAB VENEKEEL IGALPOOL, JUST NAGU OLEKS TEINE RIIGIKEEL.ERR tuleb muuta TEGELIKULT RAHVUS RINGHÄÄLINGUKS, hetkel tegemist mingi marksistide hääletoruga, kus antakse meeleldi eetriaega Eestit vihkavale kremlistile Uljana Tsernogorava—Toomile. Nii, et meil kodumaal on teha, kui palju.

  • Avatar

   Aafrikaabistajaiks kipuvad end sättima need, kes on koha peal võimul ja järeldavad, et sellega on juba hästi — siin pole vaja enam midagi muuta. Ilus kommentaar.

 • Avatar

  sotsliberid on teinud demokraatiast sõnakõlksu,kogu inimväärikuse,aususe,aatelisuse jalge alla tallanud,ei neil pole au ega häbitunnet–avatud maailm, gigamegade, mõtetute miljardäride nisaotsas rippumine,raha, mis läheb nendele agendadele,kogu see sotsliberite vendlus,võrdsus ja kogumaailma armastamine on läinud rahvusriikidele kalliks maksma,loodan,et brüsseli klubi paneb uksed kinni.

 • Avatar
  Põrgupõhja jürka

  Milleks üldse see mölin kui ise kustutate kohe need kommentaarid mis on sisuga seotud, keda te tegelikult esindate.
  https://lounaeestlane.ee/teadlane-eestlased-peaks-end-iseenda-parast-polisrahvaks-kuulutama/

 • Avatar
  Põrgupõhja Jürka

  Hakkame selle põlisrahva asjaga ikka õigest otsst pihta, kuulutame ise ennast siinseks põlisrahvaks.
  Teadlane: eestlased peaks end iseenda pärast põlisrahvaks kuulutama
  Eestlased on teadaolevalt üks Euroopa vanimaid põlisrahvaid, sest on elanud oma asualal ligi 10 000 aastat. Põlisrahva staatuses on maailmas praegu ligi 320 miljonit inimest, kuid eestlased nende hulgas ei ole. ÜRO põlisrahvaste deklaratsiooni järgi pole eestlased kohalikud põliselanikud enne, kui kuulutatakse end ise selleks, vahendab Postimees.

  Eesti kirjutas ÜRO põlisrahvaste õiguste deklaratsioonile alla 2007. aastal. See tähendab, et Eesti riik võttis omale kohustuse muretseda oma riigi põliselanike õiguste eest vastavalt deklaratasioonile. Ometi ei ole eestlased end kuulutanud ikka veel põlisrahvaks, sest paljud näivad arvavat, et kui on olemas oma riik, siis seda polegi tarvis teha.
  Augustis tegi aga Kotkajärve Metsaülikooli rahvas avalduse eesti rahvale, kus muuhulgas tehti ettepanek kuulutada eestlased ametlikult põlisrahvaks.

  Enamlevinud definitsiooni järgi nimetatakse põlisrahvaks enne väljast lähtunud kolonisatsiooni mingil maa-alal asunud rahvast, kellel on selle maaga ajaloo jooksul arenenud eriline kultuuriline side. Põlisrahvad on neid valitsevate riikide ja koloniaalrahva poolt kergesti haavatavad ning sageli allasurutud ja marginaliseeritud. Põlisrahvaste kaitseks on vastu võetud mitmesuguseid rahvusvahelisi konventsioone, millest kõige tähtsamad on rahvusvahelise tööorganisatsiooni põlis- ja hõimurahvaste konventsioon (1989) ning ÜRO põlisrahvaste õiguste deklaratsioon (2007).
  https://lounaeestlane.ee/teadlane-eestlased-peaks-end-iseenda-parast-polisrahvaks-kuulutama/

 • Avatar
  Jüri Böhm

  Tänan hea Anti.
  Hakkab tulema.
  Veel üks toetushääl meie leerile juurde.

  • Avatar
   Tõnis Siim

   Läänemaailma valitsejate- USA-EU suuroligarhide domineeriva maffiagrupeeringu & võimukeskuste & ideoloogide
   ja neid teeni(nda)va politrukkide-ajupesurite armee massimeedias-ajupesutööstuses (sorosfashistide-rassistide) tegutsemise eesmärk:põlisrahvasteta (ülerahvastatud-populatsiooniahvatuste-väljakurnatud biotoopide piirkondaderändrahvaste-kolonistidega assimileeritud põlisrahvastega), rahvusteta, ümber- ning ülerahvastatud asualadega, europiidideta, rahatotalitaristliku-plutokraatliku, ühtse ja eristamatu biomassirahvaga täidetud Euroopa, Läänemere regiooni ja sh estenfrei (eestivaba, eestlasteta) Eesti ülesehitamine võimalikult lühikese ajaga. Assimileerimissurma põhjustamine ühiskondade avamise naha eemaldamise meetodi kasutamisega. Karistuseks ja kättemaksuks holokausti eest?

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  “Põlisrahvaste õiguste kaitse ei tohiks jääda paberile, vaid peame hoidma valgusvihus rõhutud väikerahvaste saatust” !
  Kas hr.Poolamets peab silmas ka indiaanlasi.ukraina venelasi,krimmi tatarlasi ning ka krimmi venelasijne.Või ainult tiibetis ja idanaabri territooriumil elavaid ?
  Jälle hakkame valikuliselt kaitsma neid kes tihti ei tahagi mingit kaitset.Kes aga eitaha kaitset siis nende jäoks on sõjavägi !

  • Avatar

   Seltsimees Toomas! Kas eestikeelne termin põlisrahvas ei jõua pärale? Ameerika indiaanlased on põlisrahvas, Krimmi venelased mitte, on ju lihtne ja selge?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused