Arvo Aller: tahame pakkuda palgatoetust neile, kes tulevad põllumajandusse ja aiandusse

Eesti, Uudised,
- Updated

Maaeluminister Arvo Aller (EKRE) ütles “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus, et Eesti võib vajada veidi võõrtööjõudu, kuid Eesti inimesed võiksid ise põllumajanduses rohkem töötada. Tulevikus on ministeeriumil kavas põllumeestele pakkuda palgatoetust selleks, et meelitada Eesti inimesi põllumajandusse ja aiandusse tööle.

Olukorras, kus meil töötuse tase aina tõuseb – iga nädal 2000-3000 uut töötut -, siis kindlasti mitte ei vaja mee võõrtööjõudu nii palju kui praegu, rääkis Aller.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ma usun, et Eesti inimene tahab põllumajanduses töötada ja põllumajanduses töötamine võiks tulevikus olla auasi, kui me tahame, et Eesti toit, Eestis kasvatatud toodang oleks õiglase hinnaga ja Eesti inimene saaks õiglast tasu,“ lisas Aller.

„Kuni praeguse olukorrani, kus meil on eriolukord olnud praktiliselt kuu aega, siiani olid kõik võimalused olemas, et kasutada Eestis kolmandate riikide tööjõudu – Eesti inimesed käisid Soomes tööl, kolmandatest riikidest tulid siia tööle. Praegusel juhul, kus on kõik piirid kinni pandud, ei ole tulemas ühtegi lennukit Ukrainast siia, meil ei ole sisse tulemas ühtegi võõrtöölist,“ rääkis minister. „Eesti põllumees võiks ja peaks kasutama Eesti enda töölist, kes praegusel juhul on valmis ka kindlasti appi tulema.“

Aller selgitas, et riik tahab tulevikus pakkuda ka võimalikku palgatoetust neile, kes tulevad põllumajandusse, aiandusse – selleks on eeldatav eelarve on umbes neli miljonit eurot.

 

10 commentsOn Arvo Aller: tahame pakkuda palgatoetust neile, kes tulevad põllumajandusse ja aiandusse

 • Avatar

  Vahva on vaadata, kuidas “maakad” kõik järsku põllumehi kiruvad, et nad ei maksa ja ei tee ja mida kõike veel. Veidi omasid ei peedista siin?
  Kõige jaburam on see, et meil rahandusminister, kes on ise mitu äri põhja lasknud ja skeemitanud, ütleb, et kui ei saa hakkama, siis miks üldse äri ajada. Äkki auväärt rahandusminister hakkab siis põllumeheks ja maksab kõigile õiglast palka ja samal ajal müüb maha ka kogu toodangu. Ma tahaks seda näha, see oleks kohe maaelu edendamise seriaalina väärt vaatamine 🙂

  • Avatar

   Well, põllumajandustootjaks ei “hakata” Kõigepealt os Sul vaja vahendeid mida siiamaani sai ainult vargusega nagu ntx kolhoosivara “erastamine” . See on tegelikult kogu meie majanduse probleem, et 1990atel varastati kohu vara ära. Varastest said ärimehed aga vanad kombed ikka sees. Sellepärast me vajamegi natsionaliseerimist, sest inimesed ei muutu ja sulid muutuvad kõige vähem.

 • Avatar

  Riik soovitab põllumajandusettevõtetel palka tõsta. Miks riik ise ei maksa Eesti arstidele inimväärset palka nagu Soome või Rootsi ja laseb meie arstidel minna nendesse riikidesse? Asemele tuuakse arstid kolmandatest riikidest. Miks küll? Riik soovitab maamehel töölisi otsida töötukassast, aga miks riik ise sama ei tee? Otsige meedikuid töötukassast! Ka maamehel on töölised koolitatud, välja õpetatud. Kurb on tõdeda, et meie elusid korraldavad võhikud, kes maamehe tööspetsiifikast midagi ei tea ega kuuldagi ei taha. Kas ikka on mõistlik hammustada kätt, mis Teid toidab?

  • Avatar

   Arst saab ikka oluliselt üle miinimumi. Muidugi võiks rohkem olla aga sellist asja küll ei ole nagu põllunduses. Põldusri juures oled nagu ori, ainult toidu eest töötad ja niimoodi et mõne aasta pärast sant. Arst saab isegi kehvemas piirkonnas vähemalt niipalju, et jaksab kasvõi arstirohud välja osta. Üks tüüpilistest põllutöötajate probleemidest on ka see, et arstiabist pole kasu sest üle jõu käivat tööd põllutöötajad ära ei lõpeta ja sellegi poolest on nii vaesed, et ravimeid ka välja osta ei jaksa. Mõni maapiirkonnas tegutsev arst võiks natuke oma tööspetsiifikast kasvõi siinsamas UU rääkida.

 • Avatar

  Mis vahe on põllumajandusel ja aiandusel? Missugused aiandusettevõtted vajavad tööjõudu? Palun nimetage aiandusettevõtteid, kus tööjõudu vajatakse.s

 • Avatar
  Andres Leet

  Palun selgitus Arvo Aller’ilt!
  Mis on selle palgatoetuse mõte? Kas see, et põllumajandusettevõtted ei kavatse KUNAGI hakata maksma ISE normaalset palka, vaid loodavad riigi peale? Küll riik toetab!?
  Lgp. Arvo Aller!
  Teil on väljund olemas Uute uudiste näol, palun kirjutage lõpuks siin portaalis selgitav artikkel.
  Aitäh.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Oleme samas seisus nagu Euroopa aastaid tagasi.Töö eest maksta ei taha,ise musta ja rasket rutiinset tööd teha ka ei taha siis toomegi sisse välistööjõudu ! Unustame tegelikkuses,et ukrainlane on täpselt samasugune venekeelne ja slaavimeelne slaavlane nagu venelane !
  Meeldetuletuseks,et ka suur intriigide sepitseja !
  Venelased on pahad ja ukrainlased on head ??

 • Avatar
 • Avatar

  Vaatame ka kaugemale.
  Nüüd, kus meil on võimalus ja vajadus oma elu pisutki normaalsematele alustele seada, võiks mõelda ka juba pisut sinnapoole, et… millalgi ära kaotada ka orjanduslik kord Eestis… (Jah, ma tean, paljud kergitavad kulmu.)

  Et ei oleks nii, nagu siit artiklist ka läbi kumab…, et ühed on põllumehed, ettevõtjad jne. – ja teised on töölised, “tööjõud”… Kaasaegne orjandus.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused