Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Arvo Aller: tahame pakkuda palgatoetust neile, kes tulevad põllumajandusse ja aiandusse

-
06.04.2020

Maaeluminister Arvo Aller (EKRE) ütles “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus, et Eesti võib vajada veidi võõrtööjõudu, kuid Eesti inimesed võiksid ise põllumajanduses rohkem töötada. Tulevikus on ministeeriumil kavas põllumeestele pakkuda palgatoetust selleks, et meelitada Eesti inimesi põllumajandusse ja aiandusse tööle.

Olukorras, kus meil töötuse tase aina tõuseb – iga nädal 2000-3000 uut töötut -, siis kindlasti mitte ei vaja mee võõrtööjõudu nii palju kui praegu, rääkis Aller.

„Ma usun, et Eesti inimene tahab põllumajanduses töötada ja põllumajanduses töötamine võiks tulevikus olla auasi, kui me tahame, et Eesti toit, Eestis kasvatatud toodang oleks õiglase hinnaga ja Eesti inimene saaks õiglast tasu,“ lisas Aller.

„Kuni praeguse olukorrani, kus meil on eriolukord olnud praktiliselt kuu aega, siiani olid kõik võimalused olemas, et kasutada Eestis kolmandate riikide tööjõudu – Eesti inimesed käisid Soomes tööl, kolmandatest riikidest tulid siia tööle. Praegusel juhul, kus on kõik piirid kinni pandud, ei ole tulemas ühtegi lennukit Ukrainast siia, meil ei ole sisse tulemas ühtegi võõrtöölist,“ rääkis minister. „Eesti põllumees võiks ja peaks kasutama Eesti enda töölist, kes praegusel juhul on valmis ka kindlasti appi tulema.“

Aller selgitas, et riik tahab tulevikus pakkuda ka võimalikku palgatoetust neile, kes tulevad põllumajandusse, aiandusse – selleks on eeldatav eelarve on umbes neli miljonit eurot.