Arvo Aller ühendab veterinaar- ja toiduameti põllumajandusametiga

Rubriik Eesti, Uudised On
- Updated
©UU
Arvo Aller

Valitsuskabinet otsustas täna toetada maaeluministri ettepanekut korraldada põllumajandusamet ning veterinaar- ja toiduamet ümber põllumajandus- ja toiduametiks. Uus ühendamet alustab tööd 2021. aasta jaanuaris.

Maaeluminister Arvo Alleri (EKRE) sõnul on ühendameti loomise peamine eesmärk koondades kahe ameti tegevused ühise asutuse alla tugevdada ameti kompetentsi. „Soovime ametite ühendamisega muuta valdkondlikud protsessid ja teenused veelgi inimese- ja ettevõtjakesksemaks, tõhusamaks ning vähem bürokraatlikuks,” ütles Aller.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kahe ameti ümberkorraldamisega suureneb plaani kohaselt riskipõhise kontrolli suutlikkus, paraneb info haldamine kogu toidutootmise ahelas ning tõuseb õigusrikkumiste vähendamiseks tehtava ennetus- ja teavitustöö kvaliteet.

Riigihalduse minister Jaak Aab lisas: „Mul on hea meel näha, et Maaeluministeerium võtab täie tõsidusega riigireformi ülesandeid. Ühendameti loomine on samm valdkonna tõhusama toimimise poole, millest saab kasu kogu ühiskond.”

Aller rääkis Uutele Uudistele, et vabariigi valitsus andis maaeluministeeriumile ülesande regionaalarengu ja haldusreformi kontekstis luua ühendamet, kus on veterinaar- ja toidu pool ja teisalt taimed: et toit, loomad ja taimed on ühtse järelevalve all.

„Nii on see paljudes naaberriikides. See on selleks, et ühes ametis tegeletakse teatud sisuga algusest lõpuni, et kui sa taime kasvatad, siis on teada, kuhu see taim lõpuks välja jõuab,“ ütles Aller.

Praeguseks on veterinaar- ja toiduameti juht omal soovil lahkunud ning konkursiga tuleb leida uue ühendameti juht, samuti kummagi allasutuse asedirektor.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused