E- ja eelhääletusel osales 25% valijatest, europarlamendi valimiste põhipäev on sel pühapäeval

Uudised,
- Updated
©UU
Euroopa parlamendi valimised on sel korral kired eriti üles kütnud – maailm on muutumas.

Kolmapäeval lõppes Euroopa Parlamendi valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine jaoskonnas, kokku on otsuse langetanud 223 870 inimest, mis moodustab 25,4 protsenti valijaskonnast.

Elektrooniliselt hääletas 155 521 inimest, jaoskonnas anti 68 349 häält.

Viis aastat tagasi peetud Euroopa Parlamendi valimistel osales eelhääletamisel 174 245 inimest, mis moodustas 19,3 protsenti kõikidest valijatest.

Kõik EKRE sõbrad ja toetajad, kes pole veel hääletamas käinud, selleks on võimalus veel valimispäeval, 26. mail, mil kõik jaoskonnad on avatud kell 9–20. Siis saab hääletada üksnes oma elukohajärgses jaoskonnas ning eelhääletamisel ja e-hääletamisel antud häält muuta ei saa.

Terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse korral on võimalik ka kodus hääletada. Selleks tuleb esitada kirjalik taotlus oma elukohajärgsele jaoskonnakomisjonile või kutsuda hääletuskast koju telefoni teel hiljemalt valimispäeva kella 14-ks.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused