Ebainimlik, kuidas massitulistamisi propaganda kasuks pööratakse

Uudised,
©Scanpix.
Donald Trump mõistis massitulistamised hukka, ometi süüdistatakse teda vihakuritegude esilekutsumises.

Õõvastav on lugeda, kuidas üks osa meediast ja poliitikutest, kes kalduvad sallivusele, kasutavad tragöödiaid ära propaganda tegemiseks ja inimeste surma oma agenda levitamiseks.

Just nii juhtus hiljuti Ameerika Ühendriikides toime pandud massitulistamiste järel, kus sai surma kokku 29 inimest.

Kuna vähemalt ühel juhul oli tulistajaks valge mees, kes põhjendas oma tegu nn etnilise puhastusega, kasutati seda tõika kärmelt ära ning leiti, et selliste vihakuritegude taga on USA presidendi Donald Trumpi retoorika ja poliitika. Seda sõnumit levitati eile nii välis- kui ka meie ajakirjanduses.

“Vihakuriteod on järjepidevalt viimase kolme aasta jooksul kasvanud, kui ametis on olnud see administratsioon, mille president on kutsunud mehhiklasi vägistajateks ja kurjategijateks,” ütles Beto O’Rourke, kes on endine El Paso esindaja kongressis. Tegemist on Trumpi poliitilise vastasega.

Samas, kui mõrvariks on mõni moslem või aafriklane, siis pigem vaikitakse kurjategija päritolu sageli lihtsalt maha.

Olgu lisatud, et Trump mõistis oma avalduses valgete ülemvõimu hukka ning nimetas massitulistamisi terrorismiks.

Mäletatavasti on pärast islamlaste terrorismiakte Euroopas räägitud ikka ja jälle massilise sisserände ohtudest. Siis on peetud sellist teemapüstitust ohvrite arvel ebaeetiliseks.

Praegusel juhul on täpselt sama olukord aga peegelpildis, mis osutab üheselt valitsevale silmakirjalikkusele.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused