Eesti Ekspress: Kaja Kallas saab kriitikat ka omade käest

Eesti, Uudised,
©Scanpix.
A5OiYxulKtTB8eWDegu8Pj

Tänane Eesti Ekspress kirjutab, et Reformierakonda pidurdab väga halb isiklike suhete rägastik. „Ma ei ole mingi ohver! Mul pole häda midagi,“ rõhutab Kaja Kallas Ekspressi peatoimetajale jutu alustuseks. Edasi aga jõutakse järeldusele, et oravate esimees saab kriitikat nii siit kui ka sealt, ka omade seast.

Ta räägib end tundvat kahe tule vahel: „Ühelt poolt kõik need, kellele see valitsus meeldib, näevad mind kui valitsuse peamist ohustajat. Teiselt poolt aga ka kõik need, kellele praegune valitsus ei meeldi. Nemad elavad ka oma frustratsiooni minu peal välja: et ma ei suuda seda hullust lõpetada.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pärast Kallase solvangut peaministri aadressil („Jüri Ratas peaministrina müüks Eesti maha esimesel võimalusel, kui ta vaid saaks peaminister olla“) on kriitika mõlemalt poolt terav.

Jätkuvalt on ta aga selle eest, et Ratas reageeris üle ning tema pole riigireetmisest rääkinud. Aga mida muud siis saab riigi mahamüümine olla!?

Kallas on poliittehnoloogilise nõrkuse pärast vastu pead saanud juba pikemat aega, sedastab Ekspress. Ja seda mitte ainult netikommentaatoritelt, vaid ka omadelt erakonna seest.

Peamine etteheide väga paljudel on: Kaja Kallasel puudub plaan, kuidas praegune valitsus välja vahetada.

Ajaleht räägib Reformierakonna sisestest erileeridest.

“Väga halbade isiklike suhete rägastik iseloomustab Eesti poliitikat juba pikemat aega. Või oleks täpsem öelda „mittesuhete rägastik“. Selle lahtiharutamine pole seni õnnestunud,“ kirjuta Eesti Ekspress. „Pole nii, et „vaest Kaja kiusatakse“ või et „kõik on kadedusest Reformierakonna vastu“. Isiklikest antipaatiatest väga suur osa pärineb ajast, kui Reformierakond oli valitsuses. Paljud neist vastuoludest on ise endale tekitatud ja nendest üle saamine võtabki väga kaua aega. Mõned tegelased ei saa neist üle ilmselt kunagi.“

Muu hulgas kiidab ta Martin Helmet: „Ta on terane, töökas, osav poliitik, teeb endale asjad selgeks. Ma ei ole temaga milleski nõus, aga ta on jäänud selles valitsuses iseendaks.“

One commentOn Eesti Ekspress: Kaja Kallas saab kriitikat ka omade käest

  • Avatar
    Sten Arrak

    Kaja Kallas esindab järjest rohkem levivat laiemat pilti. Iga päev kuuleme lärmavatest võhikutest ja sageli veel noortest, kes võtavad sõna keerulistel teemadel ja pakuvad lahendusteks lihtsaid lahendusi. Sellist tüüpi inimesed on enamasti noored, kes ei ole ise pidanud omale läbi võsa teed raiuma. Nad on saanud kogu oma materjaalse rikkuse päranduseks oma vanematelt ja selle pärast ei oska nad hinnata nende inimeste vaeva, kes on pidanud ise omale kõik raske töö ja vaevaga hankima. See pärast arvavad nad ekslikult, et kõik probleemid on lihtsalt lahendatavad. Samas ei soovi nad kuulata asjatundjaid ja teadlasi, vaid kinnitavad, et nemad teavad lahendusi. Kaja Kallas kuulutab igast torust, et tema teab lahendusi. Nii nagu see Rootsi vaimsete häiretega tüdruk Greta teab, mida teha. Teadlased ja akadeemikud ei tea isegi veel seda, kas kliima soojeneb või jaheneb? Kuid suur hulk võhikuid kinnitavad ühendkooris, et nemad teavad! Kaja Kallase taolised “lumehelbekesed” teavad lahendusi, sest nad on võhikud. Targad inimesed ei tea keerulistele probleemidele lahendusi, kuid nad küsivad selleks nõu asjatundjatelt. Oleks aeg aru saada, et maailma ees seisvatele keerulistele probleemidele ei ole lihtsaid lahendusi. Kaja Kaljase ja Greta Thundbergi taolised võhikud hoidku oma rumalad arvamused endale ja lubagu asjatundjatel ja teadlastel oma tööd teha!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused