Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti konservatiive külastasid Flandria rahvuspartei liikmed, nende seas endine miss Belgia, kes võitleb islamismi leviku vastu oma kodumaal

-
26.02.2020
Filip Dewinter.

Eesti konservatiive külastasid äsja Flandria rahvuspartei liikmed Filip Dewinter ja Anke Van dermeersch Belgiast. Selle partei näol on tegemist rahvusliku immigratsioonivastase erakonnaga, ühtlasi pooldavad nad Belgia kaheks riigiks jagamist.

Kui külalisi võõrustanud EKRE saadik Riigikogus Anti Poolamets küsis, kas see on ka reaalne, vastas Dewinter, et see on ainult aja küsimus. Nimelt on flaamid ja valloonid erineva kultuuritaustaga rahvad, nad räägivad ka erinevat keelt.

„Kinnitused, et sellega on suured probleemid, on tõsiasi, et Belgial on viimastrel aastatel olnud väga raske valitsust kokku saada,“ lausus Poolamets. Ka praegu on sarnane olukord ning põhiprobleemiks ongi vastuolud flaamide ja valloonide vahel.

Dewinter rõhutas, et tema silmis on tegu kunstlikult kokku pandud riigiga ning tegelikku rahvuspiiri see ei arvesta, kuid rahvused on siiski väga elujõulised.

„Rahvuste enesemääramise õigus on ka meile väga tähtis,“ ütles Poolamets, mainides, et just liitriikides pole see teema kaugeltki ammendunud.

Tegu on ääretud põnevate poliitikutega. Anke on naisterahvana astunud aastaid vastu islamiseerumisele Belgias, selle üheks väljundiks on see, et kui islami naised käivad ringi kaetud nägudega, siis Anke rõhutab, et Euroopas on oma kultuur, kuhu selline riietumisstiil ei kuulu. See võitlus on kibe.

Anke oli enne poliitikasse tulekut modell, ta valiti 1992. aastal miss Belgiaks ning esindas oma kodumaad ka Miss Universe’il ja Miss Worldil. Ta on nüüd võtnud endale südameasjaks Euroopa naiste identiteedi kaitsmise, samas ka migratsiooni vastu võitlemise. Ta on asutanud ka vastava interentiportaali (www.vrouwentegenislamisering.be).

Mõlemad on ka Antwerpeni linnavolikogu liikmed. Selles Belgia ühes suuremas linnas on pooled kooliõpilased islami taustaga, mis tähendab, et põlvkonna pärast on see islami linn. Seal on praegu juba ligi sada mošeed.

„Me oleme Euroopa südames Euroopat kaotamas,“ sedastab Poolamets.

Brüssel on küll Euroopa Liidu pealinn ning seda püütakse näidata olulise keskusena, lokkab tegelikult eurobüroode varjus kuritegevus, mis on väljunud täielikult kontrolli alt. Jalutuskäigu kaugusel Euroopa Parlamendi hoonest asub moslemite linnaosa ehk Molenbeeki kvartal.

Filip Dewinter just tegelebki organiseeritud kuritegevuse vastase võitlusega ning on ka seetõttu ise püstolitoru ees seisnud ning nüüd politsei pideva kaitse all.