Eesti parim juht Jaanus Vihand: „Jutt pöördumatust Eesti mainekahjust on üle võlli“

Jaanus Vihand

Vastupidiselt Eesti mainet kahjustavale presidendile ja mõnele teisele „arvamusliidrile“, rääkis aasta parimaks juhiks valitud jaekaubandusketi Coop juhatuse esimees Jaanus Vihand Postimehele, et jutt pöördumatust mainekahjust on üle võlli.

„Mulle meeldivad paljud EKRE seisukohad, mis väljendavad tervet ja kainet talupojamõistust,“ ütles tippjuht, lisades, et EKRE esilekerkimine on seotud sellega, et meie elu läks vahepeal väga teise äärmusse.

„Arvan, et praegune valitsus ei keera mitte midagi pöördumatult tuksi. Kogu see suure mainekahju jutt on selgelt üle võlli keeratud. Ma ei võtaks seda nii traagiliselt,“ lausus Vihand.

„Palju on räägitud Helmete käemärkide tegemisest. Okei, mulle ei istu nende provotseeriv trollimine, aga me ei saa käemärkide pärast päris lolliks minna! See käemärk on kogu aeg ju tõesti „okeid“ või „head tuju“ tähendanud. Isegi sinu telefonis, Messengeri rakenduses on see märk olemas! Poolteist aastat tagasi hakkasid mingid tüübid sellega nalja tegema. Siis seoti see millegipärast valgete ülemvõimu kujutamisega. Aga see asi nii hulluks keerata on täiesti ajuvaba,“ rääkis parimaks juhiks valitud Jaanus Vihand

Muu hulgas oli juttu ka sellest, et piirikaubanduse pehastamiseks tuleb kindlasti alkoholiaktsiisi langetada.

Praegu on alkoholi tarbimine kasvanud, samas ettevõtjad on kahju saanud: kümned poed on kinni pandud, palgad on jäänud tõstmata ja investeeringud tegemata,“ rääkis ta. „Kui juba langetama minna, tuleb teha seda korralikult. Et aktsiisid jõuaks Läti taseme lähedale. Kui vähendamine on kosmeetiline, ei aita see midagi.“

Ta lubas, et kui aktsiisid langevad, läheb õlu nende poodides odavamaks.

Kommentaarid