Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

22 aastat Reformierakonna liige olnud Paavo Nõgene lahkub Reformierakonnast: “Ma ei tunne end täna sobituvat kultuuri, kus Eesti poliitika hetkel omadega on”

-
16.08.2023
Paavo Nõgene
© Riigikogu

Viimased 22 aastat Reformierakonda kuulunud tippjuht Paavo Nõgene liikmelisus peaministrierakonnaga lõppes 11. augustil.

 

“Poliitika on nende aastakümnete jooksul väga palju muutunud ja ma ei tunne end täna sobituvat kultuuri, kus Eesti poliitika hetkel omadega on. Lisaks on viimastel aastatel märgata tendentsi, et poliitika ja poliitikud on hakanud meie ühiskonnas liigselt domineerima ja see on halb suund. Minu arvates, ei peaks poliitikat ühiskonnas nii palju märkama, kui täna seda kujunenud poliitilise kultuuri tõttu märkab. See vaid lõhestab ja väsitab ühiskonda,” ütles Paavo Nõgene.

2001. aastal Reformierakonnaga liitunud Nõgene on olnud nii Vanemuise teatri juht kui kultuuriministeeriumi kantsler. 2018. aastal asus ta tööle Tallinki juhatuse esimehena. Aktiivselt parteipoliitikas pole ta kunagi olnud ning valimistelgi pole kordagi kandideerinud.

Reformierakonda kuulub 10 406 liiget. Aasta algusega võrreldes on liikmeskond vähenenud ligi 300 inimese võrra.