Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

24. mail toimub Eesti Rahvusraamatukogus konverents teemal “Tõejärgne maailm: kuidas ära tunda tõde ja valet?”

-
22.05.2018
Laadime sisu...

Uued Uudised koostöös Tallinna konservatiivide klubiga korraldab 24. mail Eesti Rahvusraamatukogus konverentsi, et uurida kuidas on jõutud nn tõejärgsesse maailma ja kuidas sellises olukorras hakkama saada.

Konverentsi peakorraldaja, Uute Uudiste portaali peatoimetaja Urmas Espenbergi sõnul, tingis sellise teemavaliku kaasaegse maailma katastroofiline olukord, kus tänu relativistlike, nihilistlike ja konstruktivistlike teooriate vohamisele on hägustumas tõe ja tõeliste väärtuste olemasolu, mis tekitab vaimse kaose, viib meid kataklüsmidesse ning toob kaasa ühiskonna sügava allakäigu. “Rahvuslik-konservatiivsete jõudude ülesanne kogu maailmas ja sh Eestis on sellist olukorda vältida ning suunata ühiskonna kulgemine ja väärtused tagasi normaalse arengu ning tõe radadele,” ütleb Espenberg. “Tahaks loota, et maailma on võimalik veel päästa!”

Konverentsil tulevad ettekandmisele järgmised teemad:

“Tõe probleem filosoofias ja ühiskonnas” (Urmas Espenberg)

“Frankfurdi koolkond ja marksismi uus “pehme” nägu” (Roland Tõnisson)

“Repressiivne tolerants” (Anti Poolamets) 

“Tõejärgne maailm – kuidas ära tunda mis on tõde ja mis vale?” (Mart Helme)

Muusikalisi vahepalu esitab Jaan Sööt. Konverents on pühendatud rahvuslik-konservatiivse portaali “Uued Uudised” kolme aastaseks saamisele (2015- 2018). Rahvuskonservatiivse meedia eluiga on aga märksa pikem ja laiem. Uute Uudised otseseks eelkäijaks võib pidada portaali “Terve mõistuse sündikaat”, mis tegutses aastatel 2005-2012 Martin Helme juhtimisel. Rahvuslikku mõtet on edendanud portaal “Rahvuslane”, samuti on meediamaastikul kinnistunud konservatiivne portaal “Objektiiv”, mis alustas tööd 2016 ja mille väljaandjaks on Sihtasustus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks.