Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

3000eurose keskmise palgaga ministeeriumid värbavad ametnikke muudkui juurde

-
04.01.2024
Kõvad palgad
© UU

Sellal kui õpetajad kemplevad valitsusega palgatõusu nimel ja riik vajus majanduskriisi, on ministeeriumite töötajatel kuldne põli. Nende hulk on kasvanud mõne aastaga vähemalt kümnendiku võrra ja ametnike keskmine palk hüpanud 3000 euroni. Vallavalitsused paisuvad aga täiesti kontrollimatult, kuigi valdade ühinemine pidi valitsemises kokkuhoidu tooma.

Praegusel valitsusel pole mingit kavatsust avalikku sektorit kärpida, rahandusminister Mart Võrklaev (Reformierakond) räägib üksnes kasvu pidurdamisest. Kui Eestit tabas 2008. aasta lõpus majanduskriis, ilmutas ka valitsus rahvaga solidaarsust. Nüüd seda pole.

Millises erafirmas on keskmine palk 3000 eurot? Äripäeva 2022. aasta palgaedetabeli järgi oli Eestis vaid 21 kahesaja ja enama töötajaga ettevõtet, mille keskmine palk oli kõrgem kui ministeeriumiametnikel. Alates 2004. aastast on avalik sektor tervikuna paisunud kümnendiku võrra. Ametnike hulgaga on nagu  börsiindeksitega – isegi kui see vahepeal langeb, näeb pikema aja jooksul ikkagi kasvu.

 

Allikas: Õhtuleht