Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

 70% inimestest on automaksu kehtestamise vastu

-
23.08.2023
Liiklus

Valdav enamus Eesti inimestest on automaksu kehtestamise vastu, selgub Kantar Emori läbi viidud uuringust – 70% inimestest märkis, et pigem ei toeta või ei toeta üldse automaksu.

Kõige enam (59%) on toetajaid Reformierakonna valijate seas, seal hulgas iga kümnes vastas, et toetab seda ideed täielikult. Muidugi, Reformierakonna toetajaskond kahaneb ning tegelikult ju 76 protsenti inimestest Reformierakonda ei toeta. Sotsiaaldemokratliku Erakonna toetajate seas toetab ideed napilt üle poole (53%) inimestest. Eesti 200 valijate seas on toetus juba selgelt alla poole.

Riigikogus esindatud erakondadest on toetus automaksule kõige madalam Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna valijate seas, moodustades vaid 4%. Isamaa valijate seas on toetajaid 5% ja Keskerakonna valijate seas 7%.

Reformierakonna auesimees Siim Kallas on öelnud, et automaks peaks olema veel kõrgem, ka kliimaminister Kristen Michal leidis, et see tuleks kehtestada teistel alustel, mis teeks maksu palju kallimaks. Nende juttude mõte võib olla see, et lõpuks panna rahva käsi plaksutama rahandusminister Mart Võrklaeva plaani peale, et näed, tulebki odavam. Aga õnneks ei ole 70 protsenti inimestest lollid.