81 protsenti tarbijatest eelistab eestimaist toidukaupa

Eesti,
maaelu, põld, suvi, vili
©Uued Uudised
Eesti maastik.

Kantar Emori korraldatud uuringu kohaselt eelistab 81 protsenti eestimaalastest kodumaiseid toiduaineid, ent tegelik ostukäitumine seda eelistust alati ei peegelda.

2018. aastaga võrreldes on kodumaise toidu eelistajate arv tõusnud – toona oli see 77 protsenti. Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp märkis pressiteates, et kuigi eestimaisus on toidu puhul tarbjatele oluline, siis teevad nad sageli valiku importkauba kasuks soodsama hinna tõttu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võrreldes paljude teiste Euroopa riikidega tingib Eesti toidu kõrgema hinna kohaliku tootmise kallidus. Toidukaupade lõpphinda mõjutavad erinevad tegurid, näiteks põllumajandustoetuste suurus, energiaaktsiisid, toidukaupade käibemaks, tootmismahud ja kaubanduse juurdehindlus.

Potisepa sõnul võib uhkust tunda äiteks piima- ja pagaritoodete laia valiku üle, ent keerulisem on seis hooajaliste toodetega nagu puu- ja köögiviljad, mis vajavad kindlaid kasvutingimusi. Seetõttu sõltub Eesti nende tootegruppide puhul palju sissetoodud kaubast.

BNS

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused