Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Aafriklaste loendus: ainuüksi nigeerlasi elab Eestis tuhat

-
25.06.2021
Toidukuller
© Uued Uudised

Vähestel aafriklastel on elamisluba Eestis töötamiseks, ent õppimiseks antav elamisluba annab õiguse ka tööl käia, kuni kooliasjad on korras, kirjutab Õhtuleht.

„Rändesurve Eestile kasvab kiiresti. Kust kõik need mustanahalised Wolti ja Bolti sõitjad tulevad ning palju neid Eestis on?“ küsib Õhtuleht, kes arvutas politsei- ja piirivalveameti andmete põhjal välja, et kehtiv elamisluba on rohkem kui 1700 aafriklasel ning neist on omakorda suurim osa ehk 918 nigeerlased. Lisaks veel pikaajalise viisaga siinviibijad.

Õhtuleht: „Aafriklased toovad meile koju toitu, aga valdavalt puudub eestlastel nendega igasugune vestluse tasemel kokkupuude.“

Ka nigeerlane, kes istub 33kraadises kuumuses Tartu südalinna pargipingil, on sõnaaher, hoolimata sellest, et Õhtuleht lubab tema nime mitte avaldada. Tal on elamisluba Eestis õppimiseks, aga toimetab ka Bolti kullerina. „Praegu on kliima üsna samasugune nagu Aafrikas,“ kissitab mees silmi ja haigutab. Nigeerlane on siin viibinud ühe aasta. Kui pärida, kas tal on tekkinud Eestis nahavärvi tõttu probleeme, vastab mees eitavalt.