Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Äärmuspopulistlik Eesti 200 haistis võimu lõhna ja unistab erakorralistest valimistest

22.10.2020
Kristina Kallas on lubanud kõigil kõike ja kõike armastada.
© Internet

Kuna reitingunumbrid on vahetevahel Kristina Kallase poliitprojektile “Eesti 200” ilusaid tulemusi lubanud, kibelevad “kahesajatajad” üha rohkem võimupiruka juurde.

Kristina Kallase hinnangul on Eesti poliitiline süsteem täiesti kinni jooksnud ning tekkinud stagnatsioonist tooksid välja vaid erakorralised valimised, vahendab BNS.

Pole raske arvata, millele Kallas loodab – et vasakpoolsed ja paduliberaalid loovad mingi globalismimeelse koalitsiooni, kuhu haaratakse “väikese vennana” ka nemad, ja siis hakatakse rahvusriiki likvideerima ning homoühiskonda ehitama (poliitprojekt on ennast homoagenda esindajaks kuulutanud).

Kallase sõnul viib populism poliitilise tegevuse taktikana varem või hiljem poliitilise süsteemi kriisi ja selles kriisis me elame ilmselt veel mõnda aega.

Kallas ei jaga niigi paljut, et näha oma tegevuses räigeimat populismi – nad vastandavad ennast võimueliidile ja räägivad rahva nimel, mis on selle mõiste otseseim väljendus. Lisaks väidavad “kahesajatajad”, et kuigi 30 iseseisvusaasta jooksul on võimul olnud kümmekond erinevat erakonda, on nemad esimesed ja ainsad, kes tulevad ja viivad riigi õitsengule.

“Meil on vaja valimisi, ja mitte ainult olemasolevate jõudude vahekordade ümber mängimist, vaid kõvasti värsket jõudu ja energiat riigikogusse, et sellest madalseisust pääseda,” sõnas Kallas.

Kristina Kallas ise on päris pikalt Eesti ühiskondlikus elus olnud ja tõesti ei näe temas mingit värsket jõudu, ja energiat on neil vaid selleks, et viia ellu Kallase sõnad: “Eesti riigi ülesandeks ei peaks olema eestlaste heaolu tagamine, nende identiteedi ja keele toetamine…”

Eesti 200 tähendab, et kõik need, kellele tema “uus Eesti” ei meeldi, pakitakse nähtusesse nimega “Gruz 200” – sest äärmuslased on võimule pürgimas.