Advokatuur: prokuratuur käitus maaeluministri nõuniku Urmas Arumäega ebaõiglaselt

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Urmas Arumäe

Advokatuuri juhatus leiab, et advokaat Urmas Arumäe ei tegutsenud maaeluminister Mart Järvikule õigusnõu andes avaliku teenistuse seaduse alusel, kuid peab vajalikuks edastada materjalid advokatuuri aukohtule edasiseks uurimiseks.

Eesti Advokatuuril puuduvad muud andmed Urmas Arumäe suhtes kriminaalmenetluse alustamise kohta, kui meedias avaldatud teated prokuratuuri poolt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Selline viis üldsuse teavitamiseks mistahes inimese suhtes alustatud kriminaalmenetlusest ei ole õiglane ega kooskõlas seadusega. Kriminaalmenetluse seadustik sätestab kahtlustatava õiguse tutvuda kahtlustuse sisuga mitte prokuröri intervjuu või ajakirjaniku küsimuse kaudu, vaid kahtlustatavana ülekuulamisel. Olukordades, kus on ilmne, et kriminaalmenetluses asutakse välja selgitama just konkreetse inimese võimalikku kuritegu, ei ole eetiline enne inimese teavitamist selle väljaütlemine meedias,” teatas advokatuur.

Kuivõrd advokatuuri juhatusele esitatud materjalidest nähtuvalt on tõusetunud kahtlus, et Urmas Arumäe võis advokaadina tegutseda huvide konfliktis advokatuuriseaduse ja advokatuuri eetikakoodeksi kontekstis, siis peab juhatus vajalikuks saata asja materjalid aukohtule seisukoha võtmiseks. Advokaadi klientide seaduslike huvide kaitseks on kehtestatud nõue, et advokaat ei või õigusteenust osutada, kui ta samas asjas on osutanud või osutab õigusteenust kliendi huvidega vastuolus olevate huvidega isikule.

“Advokaadi ametiga kaasnevad kõrged eetikastandardid, mis on vajalikud eelkõige klientide seaduslike huvide kaitseks,” ütles advokatuuri juhatuse liige Indrek Sirk. “Advokaadi kutsestandardi ja eetikanõuete täitmiseks on advokatuuril kehtestatud süsteem, et selliste kahtluste korral kaalutakse aukohtumenetluse alustamist, et tuvastada, kas advokaadi tegevus on olnud seaduse ja eetikanormidega kooskõlas.”

Aukohus arutab advokaatide distsiplinaarsüüteoasju ja muid seadusega aukohtu pädevusse antud asju. Aukohtusse kuulub neli advokatuuri üldkogu valitud vandeadvokaati, kaks kohtunike täiskogu valitud kohtunikku ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna nõukogu määratud õigusteadlane.

UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused