Ajakirjandus on Alar Lanemani kandidatuuri suhteliselt hästi vastu võtnud

Rubriik Eesti On
Alar Laneman

Alar Lanemani nimetamine siseministri kandidaadiks on EKRE vastastel suu lukku löönud. Häid sõnu on öelnud nii ajakirjanikud kui ka isegi poliitilised konkurendid.

Laupäevalõunases raadiosaates „Rahva teenrid“, kiitsid Huko Aaspõllu, Heidit Kaio ja Krister Paris seda valikut ning leidsid, et Lanemanil on vajalik juhikogemus ning neis tekistas usaldust ka tema olek.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Positiivsena on märgitud ka seda, et ta on saanud rahva mandaadi ehk oli valitud Riigikogusse.

Saates osalejad möönsid, et EKRE-l on sobivaid inimesi küll ükskõik, millisesse ametisse.

Isegi Reformierakonna veteran Jürgen Ligi tunnistas sotsiaalmeedias, et Alar Laneman näib viisakas ja sõbralik. „Ega nad vahetus suhtlemises keegi koletised ole,“ iseloomustas Ligi EKRE poliitikuid.

Pika intervjuu tegi Lanemaniga ka nädalavahetuse Postimees.

Mõni väljaanne püüdis tavapäraselt otsida ka ministrikandidaadi luukeresid, kuid sellega kuhugi ei jõutud.

ERR-i ajakirjaniku küsimusele, miks ta otsustas ministrikohale kandideerida, vastas Laneman naerdes: “Te küsite, nagu ma oleks mingit pattu teinud.”

Laneman lubas jätkata sama suunda siseministrina, mida vedas Mart Helme, sest need on erakonna prioriteedid ja kirjas ka koalitsioonileppes.

Alar Lanemani riigikogust lahkudes saab sinna tagasi Urmas Espenberg, kes pidi riigikogust lahkuma kui Mart Helme otsustas ministrikohalt lahkuda ja riigikogusse naasta.

Laneman on sündinud 6. mail 1962 Vändras. Eesti iseseisvuse taastamisest 2008. aastani töötas ta kaitseväes. Pärast seda kaitsetööstuse liidus, Milremis ja kuni 2019. aastani Sauga põhikoolis. EKRE liige sai Lanemanist 27. märtsil 2019.

Laneman on õppinud Pärnu Koidula Gümnaasiumis (endine 2. Keskkool, lõpetas 1980), Tallinna Kõrgemas Ehitusvägede Poliitilises Sõjakoolis (lõpetas 1985); Rootsi Kaitseakadeemias (1999–2001) ja Ühendkuningriigi Kuninglikus Kaitseuuringute Kolledžis (2007).

Alar Laneman on abielus ja tal on kolm tütart.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused