Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ajakirjanike pahatahtlikkusest ja ebaprofessionaalsusest – Delfi näite varal

-
14.09.2019
© Scanpix

Kui Helmed massimeediat milleski süüdistavad, tekib kohe solvumine ja ringkaitse – appi, ajakirjandust süüdistatakse. Paraku ei jätku meedial enesekriitilist mõtlemist – miks nendega suhelda ei taheta.

Uued Uudised avaldasid uudise rahvuslaste piketist EL-i vastu. Mõne aja pärast kirjutas üks Delfi ajakirjanik portaali toimetaja aadressil ja küsis täpsemat infot – tema ei leidvat seda erakonna kodulehelt ega mujalt.

Ajakirjanikule sai vastatud, et tegu pole EKRE üritusega, vaid me tegime uudise meile saadetud pressiteate põhjal, heast tahtest said lisatud teates sisaldunud korraldaja kontaktandmed – ja Delfi loost vaatab vastu sõnum: EKRE büroo eitab seost piketiga. See kõlab pahatahtlikult, justkui varjataks tõde – miks mitte kirjutada: “EKRE büroo sõnul pole tegu nende üritusega.”

Võib-olla ka meie pingutame solvumisega üle, kuid kui toimetus teatab, et tegu pole erakonna üritusega ja juhendab täpsemalt, kust täiendavat infot küsida, siis pole tegu eitamisega varjamise vormis. Teiseks – ajakirjanik pöördus portaali toimetuse poole ja talle vastati toimetuse poolt, kuid ta teatab loos, et vastuse andis EKRE büroo.

Ajakirjaniku ebaprofessionaalsus kumab välja kogu sellest loost. Piketi korraldajate teates oli kirjas, et pikett toimub kuueteistkümnendat korda, seega juba aegadest, mil EKRE polnud olemaski – ja reporterihakatisel ei tule mõttessegi, et tegu on hoopis teise seltskonnaga. Pealegi oli loo juures pilt 2015. aastast, kus polnud samuti kedagi EKRE tuntud nägudest.

Siit saab teha paar järeldust – noored ajakirjanikud ongi juba programeeritud EKRE-vastasusele ja otsivad igalt poolt sellega seotud kõmu. Teiseks – neil puudub funktsionaalne mõtlemine ehk siis  ei suuda nad nende käes olevast infost midagi välja lugeda.

Ja kui toimetaja järgmisel korral kõnealuse ajakirjaniku meilile üldse vastamata jätab, siis on solvumist maa ja ilm täis.