Alar Laneman: politsei on koroonaolukorras kaasanud reservüksuse

Eesti,
Alar Laneman

Täna riigikogu infotunnis saadikute küsimustele vastanud siseminister Alar Laneman (EKRE) ütles turvalisusest ja pandeemiast rääkides, et ministeerium toetab terviseametit ja on oma tegevuse korraldanud nii, et suudab olla paindlik vastavalt sellele, kuidas olukord areneb.

„Lisaks sellele, et politsei patrullib, võin öelda, et politsei on lähetanud inimesi appi terviseametile, näiteks, et tõsta ameti menetlusvõimekust, kui seda peaks vaja olema, ja seda teevad ka meie teised haldusala asutused,“ ütles Laneman.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mis puutub maskide kandmisse, siis Laneman märkis, et kui maskide kontrollimisel avastatakse, et inimene ei kanna maski, siis tehakse märkus. Kui inimesel on mask olemas ja ta paneb selle ette, siis sellega piirdutakse. Kui maski ei ole, siis kingitakse ühekordne mask. Neid on tema sõnul juba ligi 10 000 jagatud.

„Kui tekib konfliktisituatsioon, siis selgitatakse ja vajaduse korral fikseeritakse asjaolud ja edastatakse andmed terviseametisse,“ ütles siseminister, rõhutades, et selle juures ei ole politsei lõpetanud oma tavapärast tegevust.

Selleks on politsei oma tööd ümber korraldanud, on võetud endale 78-meheline reservivõimekus, on korraldatud ümber ka oma tööd selles, kus patrullitakse, mis kellaajal jne.

„Nii, et me suudame tagada olukorra jälgimise, olukorrale reageerimise ja meil on üsna täpne koostöö Päästeametiga, kes juhib neid kriisipunkte,“ lisas ta. „Väga oluline on politsei, terviseameti ja teiste ametite tegevuse kõrval ka inimeste informeerimine.“

Mis puutub piiri, siis seal käib tavapärane politseitöö, kuid piiril on ületamiste intensiivsus langenud, on lisandunud ka mingid tõrked Vene poole peal, aga sisuliselt liiguvad üle ainult kaubad ja üksikud kohalikud elanikud.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused