Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Allar Jõks: riik varjab uute piirangutega oma läbikukkumist

-
30.07.2021
Ka Eestis arvati maskid kõikvõimsad olevat. Pilt on illustratiivne.
© UU

Endise õiguskantsleri Allar Jõksi hinnangul tõstatab valitsuse otsus maskikohustus taaskehtestada küsimuse riigi suutlikkusest kriisidega toime tulla ning praegu näib talle, et see kohustus tuli just läbikukkumise kattevarjuks, kirjutab rahvusringhääling.

Valitsuse neljapäevast otsust kehtestada alates 2. augustist ühistranspordis taas maskikohustus kommenteerinud vandeadvokaat Jõks ütles ERR-ile, et tema hinnangul  tõstatab see hoopis laiema küsimuse sellest, kas Eesti riik on üldse suuteline kriise haldama. Oma seisukoha põhjenduseks tõi Jõks asjaolu, et meil läheb koroonaviiruse leviku tähe all juba mitmes aasta ning nüüd ei saa enam öelda, et tegemist on uue seninägematu ja ettenägematu probleemiga.

“Muret teeb see, et mulle on jäänud mulje, et erinevaid piiranguid, sealhulgas maskikandmise kohustust, kehtestatakse seetõttu, et valitsus on oma muude meetmetega totaalselt läbi kukkunud. Kui vaatame seda, mis toimub vaktsineerimisega, siis praegu tundub, et nigelat vaktsineerimist hakatakse korvama täiendavate piirangutega. See ei ole põhiseaduse mõttes lubatav,” ütles Jõks.

Ta viitas ka riigikontrolör Janar Holmi hiljutisele pöördumisele, kus viimane tõi Jõksi sõnul ilusti välja selle, kuidas saab midagi edukalt teha, kui selle kohta pole plaani ja kui pole plaani, siis ei ole ka teada, mis ajaks mida ja kes peab tegema. Ühtlasi näeb Jõks probleemide kuhjumises ametnike tegematajätmist, mitte niivõrd poliitikute vastutust. (BNS-ERR)