Allar Jõks: riik varjab uute piirangutega oma läbikukkumist

Eesti,
- Updated
©UU
Toivo Maimetsa hinnangul on maski efekt selles, et me hoolime. Pilt on illustratiivne.

Endise õiguskantsleri Allar Jõksi hinnangul tõstatab valitsuse otsus maskikohustus taaskehtestada küsimuse riigi suutlikkusest kriisidega toime tulla ning praegu näib talle, et see kohustus tuli just läbikukkumise kattevarjuks, kirjutab rahvusringhääling.

Valitsuse neljapäevast otsust kehtestada alates 2. augustist ühistranspordis taas maskikohustus kommenteerinud vandeadvokaat Jõks ütles ERR-ile, et tema hinnangul  tõstatab see hoopis laiema küsimuse sellest, kas Eesti riik on üldse suuteline kriise haldama. Oma seisukoha põhjenduseks tõi Jõks asjaolu, et meil läheb koroonaviiruse leviku tähe all juba mitmes aasta ning nüüd ei saa enam öelda, et tegemist on uue seninägematu ja ettenägematu probleemiga.

“Muret teeb see, et mulle on jäänud mulje, et erinevaid piiranguid, sealhulgas maskikandmise kohustust, kehtestatakse seetõttu, et valitsus on oma muude meetmetega totaalselt läbi kukkunud. Kui vaatame seda, mis toimub vaktsineerimisega, siis praegu tundub, et nigelat vaktsineerimist hakatakse korvama täiendavate piirangutega. See ei ole põhiseaduse mõttes lubatav,” ütles Jõks.

Ta viitas ka riigikontrolör Janar Holmi hiljutisele pöördumisele, kus viimane tõi Jõksi sõnul ilusti välja selle, kuidas saab midagi edukalt teha, kui selle kohta pole plaani ja kui pole plaani, siis ei ole ka teada, mis ajaks mida ja kes peab tegema. Ühtlasi näeb Jõks probleemide kuhjumises ametnike tegematajätmist, mitte niivõrd poliitikute vastutust. (BNS-ERR)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused