Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

American Renaissance kujunes ülemaailmseks rahvuslaste kokkutulekuks

-
25.05.2016
AmRen 2016

Sel nädalavahetusel toimus Ameerika Ühendriikides Tennessee osariigis neljateistkümnes American Renaissance’i konverents, millest võttis osa rahvuslasi kogu maailmast. Konverents kujunes meeleolukaks ja oli kantud positiivsest energiast.

Oma avasõnas ütles American Renaissance’i asutaja ja aastatepikkune Ameerikas elavate valgete eestkõneleja Jared Taylor: “Mitte kunagi varem ei ole ma olnud nii optimistlik, mitte kunagi varem ei ole meil olnud sellist tuult tiibades.” Ligi 300 osalejat konverentsil püstitasid rekordi.

AudienceOsalejaid oli konverentsil seekord rekordarv.

Rahvuslikku identiteediliikumist on tagant tõuganud mitte üksnes Donald Trumpi presidendikampaania, vaid ka järjest süvenev kaos läänemaailmas, alates neegrirahutustest Fergusonis ja Baltimore’is ning lõpetades massilise immigrantide sissetungiga Euroopasse. Konverents tõmbas ligi palju erinevaid meediaväljaandeid, nende seas Wall Street Journal, Dagens Nyheter of Sweden, Voice of America, BuzzFeed, Talking Points Memo, Red Ice, Vice ja Story House. Otsesaadetega konverentsilt tekitasid elevust Red Ice ja the Political Cesspool.

RedIce

Pärast traditsioonilist reedeõhtust kokteililauda pakkus osalejatele meelelahutust internetisatiirik Uncuck the Right spetsiaalselt konverentsi jaoks loodud muusikavideoga. Videos osales ka Jared Taylor ise nii saksofoni kui ka suurepärase lauluhäälega.

Ühes konverentsil osalejate kasvuga on iga aastaga jäänud vähemaks üritust piiravate vasakpoolsete meeleavaldajate hulk. Rahvuspargi korravalvurid palusid osalejatel meeleavaldajatest distantsi hoida, küll aga tundis nende vastu huvi meedia. Ühe ajakirjaniku sõnul oli meeleavaldajate näol tegemist “suures segaduses seltskonnaga”.

DemonstratorsMeeleavaldajad ümbritsetuna ajakirjanikest, taustal konverentsist osavõtjad.

Kõnedega tegi laupäeva hommikul algust raadiosaate “The Political Cesspool” juht James Edwards, kes rääkis pealkirja “Minu elu parim otsus” all oma tegevusest Ameerika valgete eestkõnelejana. Ta alustas suurimast “privileegist”, mis ükskõik kellel saab olla: sündida armastavasse perekonda. 18-aastaselt kuulis ta oma sõnul esivanemate kutset võitlusse. Pärast mitut aastat poliitilist aktivismi alustas Edwards 2004. aastal raadiosaadetega.

Edwards rääkis, et hakates viisakalt ja rahulikult lähenema rassitemaatikale, ootas ta mõistlikku arutelu, kuid langes üllatusena hoopis nõiajahi ohvriks. Rassismis ja äärmusluses süüdistamiseks piisas Edwardsi sõnul sellest, et ta soovis avalikult tõsta valgete iive positiivseks.

EdwardsJames Edwards

Nüüdseks aga on Edwards meedia erapoolikusega harjunud ja tunneb selle üle uhkustki, kui teda materdatakse. “Ma ei ole ealeski ühestki sõbrast ilma jäänud,” ütles ta. “Ma olen ainult oma sõpruskonda laiendanud. Ma läheks oma sõprade eest sõtta ja nemad teeks sedasama minu eest.”

Veebilehe VDARE.com toimetaja Peter Brimelow oli üks väheseid, kes ennustas ette Donald Trumpi presidendikampaaniat. Oma eelmise aasta ettekandes rääkis Brimelow, kuidas ühelainsal kõnel on võimu muuta ajastu vaimu, tuues näiteks Joseph McCarthy kommunismiteemalise kõne 1950. aastal ja Enoch Powelli immigratiooniteemalise kõne 1968. aastal. Samamoodi lõi laineid Donald Trumpi valimiskampaania alguskõne eelmise aasta 16. juunil.

BrimelowPeter Brimelow

Brimelow esitas Trumpi kohta kolm küsimust. Kas ta suudab võita? Trump on arvamusküsitlustes Hillary Clintonile järele jõudnud ja mittevalgete valijate seas on tema toetus kõrgem kui eelmisel vabariiklaste kandidaadil Mitt Romneyl. Kui Trump suudab üleriigilise strateegia käigus mobiliseerida valgete hääled, on tal suur võimalus ülekaalukaks võiduks, ennustas Brimelow.

Kui Trump võidab, kas teda saab usaldada? “Absoluutselt mitte,” vastas Brimelow. “Ühtegi poliitikut ei saa usaldada.” Oluline erinevus on aga selles, et me teame täpselt, mida teised kandidaadid presidendiks saades teeksid, kuid Trumpi puhul ei saa selles kindel olla. Küll märkis Brimelow, et USA presidendil on oluliselt vähem võimu kui näiteks Briti peaministril. Illegaalide riigist väljasaatmine oleks aga oluline samm tema kasuks.

Kolmandaks, mis juhtub, kui Trump kaotab? “Hillary on teinud täiesti selgeks, et igaüks, kes jõuab [USA pinnale], võib jääda,” ütles Brimelow, hoiatades, et Clintoni avatud uste immigratsioonipoliitika võib viia samasuguse katastroofini nagu Angela Merkeli poliitika Saksamaal.

Mehhiko rahvuslane Fernando Cortés rääkis massilisest mehhiklaste immigratsioonist Ameerika Ühendriikidesse. Tema sõnul võib Mehhiko valitsust süüdistada tahtlikus halvas majanduspoliitikas, mis jätab mehhiklased vaeseks ja pakub Ühendriikidele odavat tööjõudu. “Süsteem tahab, et mehhiklased migreeruks Ühendriikidesse,” ütles ta. “Asi ei ole mehhiklastes, kes hea meelega jääksid koju.” Cortési sõnul hävitas Põhja-Ameerika vabakaubandusleping Mehhiko põllumajanduse ja tegi riigi sõltuvaks impordist ning välismaistest suurkorporatsioonidest.

CortésFernando Cortés

Cortés jagas paljude ameeriklaste arvamust, et mehhiklaste massiimmigratsioon hävitab Ameerika identiteeti. “Mehhiko ei ole kunagi immigrante vastu võtnud,” rääkis ta. “Mehhiklased ei nõustuks isegi kümnendikuga sellest voolust, mis liigub põhja suunas.”

Ta avaldas pahameelt sõnavabaduse piiramise üle kummaski riigis. Kui inimesi harjutada kergesti solvuma, on nendega lihtne manipuleerida, rääkis Cortés. Ta oli õnnelik USAs rahvuslastega kohtumise üle. “Minu jaoks on USA Mordor, ainus paik, kus sõrmust saab hävitada,” ütles ta. Põhja ja lõuna rahvuslaste koostöös on võimalik rahvusidentiteetide vaenlased üheskoos ümber piirata, teatas Cortés.

Filip Dewinter on europarlamendi liige flaamide rahvuslikust parteist Vlaams Belang. Oma kõnes kutsus ta üles Euroopat kaitsma. Ta hoiatas kontrollimatu immigratsioonilaine eest, mis ähvardab põlisrahvusi välja vahetada. Sellele protsessile aitab kaasa tegevusetus. Dewinteri sõnul on immigratsioon oht kogu läänemaailmale. “Ma tean, et Ühendriigid seisavad silmitsi samasuguse immigrantide sissetungiga,” ütles ta.

Ta illustreeris oma kõnet statistikaga, mille järgi Brüsseli elanikkonnast 70 protsenti on praeguseks immigrandid ja tema kodulinnas Antwerpenis on 52 protsenti kooliõpilastest moslemid. Euroopas on nüüdseks 25 kuni 50 korda nii palju moslemeid kui neid oli 1960ndatel.

Dewinter1Filip Dewinter

“Islam on Euroopa iidne põlisvaenlane,” ütles Dewinter. Ta tsiteeris mitmeid moslemijuhte, kes on avalikult üles kutsunud Euroopa islamiseerimisele. Praegune sissetung on tema sõnul lihtsalt jätk ajaloolistele islamimaade rünnakutele, mis peatati paljude eurooplaste elude hinnaga Poitiers’ ja Viini lahingus.

American Renaissance’i asutaja Jared Taylor keskendus oma kõnes valedele, millega valged end rassiteemadel petavad. Tayloril oli meeles, kuidas politsei vaikis maha Lähis-Ida immigrantide kuriteod Kölnis, kartes, et see võib heita halba valgust Angela Merkeli avatud uste poliitikale.

Kui tõde tuli ilmsiks, kirjutasid paljud sakslased internetis araablaste suunal vihaseid kommentaare. Saksamaa siseministri sõnul olid need kommentaarid “vähemalt sama õudsed” kui immigrantide rünnakud. “Ma ei kujuta ette, et keegi mittevalge ütleks midagi niivõrd degenerantset,” lausus Taylor, meenutades ühtlasi Briti politsei soovimatust tegelda mitmes linnas alaealisi tüdrukuid vägistanud Pakistani immigrantidega. Politsei kartis süüdistusi “rassismis” ja ei tahtnud tuua avalikkuse ette kuritegusid, mis oleks elavdanud immigratsioonivastaseid meeleolusid. Samamoodi on ohvritele selja pööranud ametiasutused mujal Euroopas.

TaylorJared Taylor

Ameerika Ühendriikides on mitmed teadlased avalikult tunnistanud rasside erineva intelligentsuse mahasalgamist. Taylori sõnul vasakpoolsed valetavad, kuna nende arvates on valetamine kõrgema eesmärgi nimel lubatud. Ja nende kõrgem eesmärk on rasside võrdsus. Kuna rassiline mitmekesisus mõjub hävitavalt sotsiaalsele usaldusele, toodavad need valed pidevalt uusi valesid.

“Kui ei saa rääkida tõde rassi kohta, ei saa rääkida tõde millestki,” ütles Taylor. Tema sõnul on tõde praegu aga kantud “energiast, mille sarnast ma ei ole 40 aastat näinud.” Sellel on kaks peamist põhjust: esiteks on internet üle 20 aasta võimaldanud tõde vabalt levitada, teiseks on valitsevatest jõududest sõltumatu miljardär Trump hakanud avalikult rääkima tõdesid, millest paljud olid varem teadlikud, kuid mis jäid poliitkorrektsuse tõttu välja ütlemata.

Buuri päritolu Lõuna-Aafrika aktivist Dan Roodt kirjeldas oma rahvast kui kanaarilindu kaevanduses. Valged lõuna-aafriklased on andnud võimu mittevalgele enamusele ja nende saatus näitab, mis ootab kõiki valgeid rahvaid, kui nad jäävad oma kodumaal vähemusse. Selle tulemuseks on muu hulgas majanduslangus, ütles Roodt ja tõi näite, kuidas Lõuna-Aafrika rand on alates neegrite võimuletulekust pidevalt väärtust kaotanud.

Valgete juhitud Lõuna-Aafrika oli osa läänemaailmast, jutustas Roodt. Mõlemas maailmasõjas võitles Lõuna-Aafrika Briti impeeriumi poolel ja 1942. aastal sai president Jan Smuts oma kõnega Briti parlamendi mõlema koja ees vägeva aplausi osaliseks. Vaid mõni aasta hiljem oli Lõuna-Aafrika kuulutatud paariariigiks. Nüüd on neegrite valitsetav ja hiinlaste ning pakistanlaste mõjuvälja langenud riik võtmas tugevat läänevastast hoiakut.

RoodtDan Roodt

Samal ajal on Lõuna-Aafrikast saamas “midagi antirassistliku Nõukogude Liidu taolist, kus aus jutt on võimatu.” Rass on riigis tabuteema ja paljusid “viha” vastu kehtestatud seadusi kasutatakse üksnes valge elanikkonna vaoshoidmiseks.

Paljud valged on temalt küsinud, miks ta jääb endiselt riiki, kus tema rahval ei pruugi olla tulevikku, rääkis Roodt. Tema sõnul on doominoklotsid langemas kogu valges maailmas. Euroopa juhtpoliitikud töötavad oma rahvale vastu. Valgete tulevik võib olla just Lõuna-Aafrikas, kus valge elanikkond on aktiivselt taasavastamas oma kultuuri. “Võib tulla kriis, mille käigus me võtame tagasi osa oma riigist ja lehvitame taas oma vana oranži-valget-sinist lippu,” ütles Roodt. “Kanaarilind kaevanduses ei ole surnud, ta teeb tööd.”

Eestit esindas konverentsil EKRE volikogu liige ja Sinise Äratuse asutaja Ruuben Kaalep, kes 22-aastasena oli American Renaissance’i kõigi aegade noorim kõneleja. Kaalep rääkis, kuidas rahvusidentiteet kasvab välja inimese sidemest kodupaiga ja esivanematega. “Et olla eestlane, on vaja ühendust oma maaga,” rõhutas ta, jutustades eestlaste aastatuhandete pikkusest ajaloost ja kõigi katsumuste kiuste püsimajäämisest. Sedasama rahvusidentiteeti tahab aga küsimärgi alla seada läänemaailmas valitsev poliitiline klass, kelle käe all tabavad eurooplasi demograafilised probleemid nagu massiimmigratsioon ja madal iive. Kuna nende ohtudega seisab silmitsi terve Euroopa, on nendega võitlemiseks vajalik Euroopa rahvuslaste koostöö, mis omakorda eeldab ka arusaama eurooplaste ühisest identiteedist.

KaalepRuuben Kaalep

Euroopat ei päästa tagasipöördumine maailmasõdade või Prantsuse revolutsiooni eelsesse, või koguni viikingite aega, rääkis Kaalep. Rahvuslastel tuleb vaadata julge pilguga tulevikku, isegi kui Lääne tsivilisatsiooni ootab ees katastroof. Püsimajäämine seisneb nimelt liberalismi varemetele uute rahvusriikide loomises, kinnitas Kaalep. “Selle uue maailma keskmeks saavad meie juured ja selles uues maailmas kannavad meie tiivad meid kõrgemale ja kaugemale kui kunagi varem,” sõnas ta.

Samuti jutustas Kaalep EKRE ja Sinise Äratuse näol Eesti rahvusliku liikumise ülesehitamisest ning kutsus üles kõiki rahvuslasi oma riikides sedasama tegema. Ta kirjeldas Sinise Äratuse algatatud vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäike ja tõi näiteks Euroopa rahvuslaste koostööst, kuidas 2016. aasta tõrvikurongkäigul osalesid sõbralikult seni vaenujalal olnud Leedu ja Poola rahvuslased.

Õhtune kõneleja oli YouTube’i videoblogija RamZPaul (Paul Ramsey), kes esines American Renaissance’i konverentsil juba neljandat korda. Tema ettekande teemaks oli alternatiivparempoolsus (Alt Right), mida ta eelkõige USA poliitikast lähtudes eristas neokonservatiividest, kristlikust parempoolsusest ja libertarismist. Alternatiivparempoolsete eelkäijateks olid paleokonservatiivid, kes 1980ndatel ja 1990ndatel jäid alla neokonservatiividele.

RamZPaulRamZPaul

Alternatiivparempoolsed aktivistid on RamZPauli sõnul noored, energilised ja võitlusvalmid ning ründavad edukalt peavoolu parempoolseid, kes ei ole huvitatud rahvuslike huvide kaitsmisest. Alternatiivparempoolsed lähtuvad arusaamast, et riigi püsialuseks saab olla üksnes etniline ja rassiline ühtekuuluvus. Samuti peavad nad oluliseks sugudevahelisi erinevusi, on skeptilised liberaaldemokraatia ja vabakaubanduse osas ning seisavad vastu sõjalistele interventsioonidele Lähis-Idas. RamZPaul lõpetas oma kõne ühega alternatiivparempoolsete ikoonilistest muusikavideotest: “This is Dildoween“, autoriks Uncuck the Right.

Endine Miss Belgia ja praegune parlamendiliige Anke Van dermeersch ütles alustuseks, et läänemaailm seisab fundamentaalses rasside ja tsivilisatsioonide kokkupõrkes. Me peame uuesti oma esivanemate sõdu: Kreeka Trooja vastu, Rooma Kartaago vastu, kristlus islami vastu. Tänapäeval aga takistab Euroopat oma allesjäämise eest võitlemast see, et “oma euroopa, Lääne või valge identiteedi rõhutamine on tabu.” Paljudes riikides on see lausa kuritegu.

Massiivne immigratsioonilaine on toonud nii Euroopasse kui ka Ameerikasse ühesugused probleemid: kultuurikonflikt, vasakpoolsete valed ja rassirahutused. “Pärast hiljutisi rünnakuid Pariisis ja Brüsselis kõlasid Euroopa linnade moslemigetodes rõõmuhüüded,” märkis Van dermeersch.

Post AnkeAnke Van dermeersch

Euroopa kannatab ka omaenda löödud haavade käes. Van dermeerschi sõnul on individualism ja materialism “pereväärtuste ja seeläbi demograafia suurimad vaenlased”. Ta kritiseeris rängalt ÜRO ettepanekut, mille kohaselt Euroopa peaks vastu võtma miljoneid Aafika immigrante, et teha tasa eurooplaste madalat iivet. “See on hiiliv ja käimasolev eurooplaste genotsiid,” sõnas Van dermeersch.

Van dermeersch jutustas ühtlasi oma organisatsiooni Naised Islamiseerumise Vastu tööst. Belgia parlamendis olles esitas ta esimese eelnõu burka keelustamiseks, millest sai eeskuju paljudele riikidele.

Viimaseks kõnelejaks oli Sam Dickson, kes on osa võtnud kõigist American Renaissance’i konverentsidest. Nagu mitmed teised, juhtis temagi tähelepanu rahvusliku liikumise tõusule kogu läänemaailmas. “Nagu Mooses, ei pruugi mina tõotatud maale oma jalga tõsta, aga mõned teie seast võivad saada rahvusriigi rajajateks,” ütles ta.

DicksonSam Dickson

Dickson rääkis sellest, kuidas valitsev süsteem kohtleb teisitimõtlejaid. Esmalt neid ignoreeritakse. Enne interneti tulekut oli see lihtne, nüüd aga on tõeni piisavalt kerge omal käel jõuda. Järgmiseks, praegu käesolevaks etapiks on tagakiusamine, rünnakud ja laim. Kolmandaks püütakse Dicksoni sõnul liikumisega ühineda ja seda õigelt kursilt kõrvale kallutada. “Vaadake ette kõigi puhul, keda süsteem meile saadab. Juhtots peab jääma meie kätte,” hoiatas ta.

Paljud näevad Donald Trumpi presidendikampaaniat kui valgete ameeriklaste viimset lootust, aga Dicksoni sõnul ei ole see nii. “Trump ei ole meie viimne lootus,” ütles ta. “Meie võitlus võib kesta veel sajandeid.” Viimaks rõhutas Dickson, et oma tsivilisatsiooni ja üksikute rahvuste päästmiseks peavad eurooplased ja ameeriklased töötama üheskoos: “Meid on palju, aga samas oleme me üks.”

Kogu nädalavahetus möödus kõigi kokkutulnud rahvuslaste vendluses ja sõprussuhete loomises. Konverentsi lõpetades pani Jared Taylor kõigile kodu poole suundujatele südamele: “Olgu meie rahvaste vaim teiega. Ja te tunnete oma vendi ning õdesid nende silmade särast.”