Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid Nordica saagast: lennunduses toimib kaval JOKK-süsteem

28.01.2021
Nordica ja tema järglased on nagu see lennuk – ei lenda kuhugi. (Foto: Scanpix)

„Hea meel taas tõdeda, et me ei ole Uute Uudiste lugejaid eksitanud ning et meie suvised prognoosid täitusid taas.

Nimelt – 27.01.21 –  oli Rootsi mees Jan Palmer sunnitud oma töötajatele  meili teel teatama, et tema suurejoonelised äriplaanid allhanke bisnisi kohta on paraku luhtunud ja tööd lihtsalt ei ole.

Millest  siis oleme me  juba kaks aastat rääkinud? Samas on terve eelmise suve jooksul Erki Urva poolt teada antud, et andke raha ja õitseng saabub otsekohe –   me oleme nii väga nõutud, nii nõutud firma turul. Jah, 10 000 euro eest kuus võib seda juttu ju ajada küll. Eks nüüd ole ju ka  riigi abi käes ja võib ka koondama hakata. Märtsiks on ilmselt ka need eraldatud rahad otsas.

Loeme nüüd uut koalisatsiooni lepingut: Uue valitsuse prioriteedid: Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioonilepe – “Töötame välja meetmed lennundusvaldkonna tervisekriisi järgse taas käivitamise toetamiseks.”

Selgituseks.

See praegune eraldatud 30 miljonit maksumaksja raha läks Regional Jetile, millel on üks lennunduslitsents. Toetada saab aga vaid kord.

Nüüd aga tehti kõrvale uus keha Nordic Aviation Group DBA Nordica. Seda saab ju ilusti taas toetada järgmise 50 miljoni euroga ja kõik on taas jokk. Kui ka see raha saab otsa, registreerime kolmanda keha litsentsiga ja nii lõpmatuseni?!“

Andres Raid, ajakirjanik

(Nordica saaga varasemaid lugusid Andres Raidi sulest saab lugeda Uute Uudiste arhiivist märksõnaga “Nordica”- toim.).