Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Andres Raid Nordicast: Kadunuke on ikka veel elus?

-
10.02.2021
See illustratiivne pilt sobib iseloomustama Nordica hetkeseisu. (Foto: Scanpix)

„Oleme lubanud lugejat lubanud kursis hoida ühe saaga jätkuga, mis ise algas juba aastaid tagasi ja mille lõppu pole paraku näha. Jutt käib “väga vajalikust” riiklikust lennufirmast Nordica – kuhu see raha sealt siis kaob?

Taas lekkinud andmete kohaselt on asjalood oluliselt lihtsamad kui arvata ja paraku pole sel lendamisega peaaegu mingit seost.

Rootsi juhtimisguru ja siinse asjaajamise asjatundja Jan Palmer pakub läbi omanimelise Palmer Aviation and Managment OÜ õnnetule, aga uhkele Nordicale konsultatsioone pea 100 000 euro eest aastas. Milles need seisnevad, pole paraku teada, sest pole välistatud seegi, et nimetatud konsultatsioonide toimumise aega ja kohta teab vaid peategelane ise ilmselt terviseohutust silmas pidades ja kogunemisi vältides.

Sellele lisaks tilgub Regional Jetist juhi palk juba nimetatule lisaks veel 10 000 eurot kuus. Juhtimisguru õnnistab Eesti maksumaksjat seega 20 000 euroga kuus ja  mida seesama maksumaksja vastu saab?! Saab kasvõi selle ja eelnevad kirjutised – kallis lõbu!

PALMER AVIATION AND MANAGEMENT OÜ (14002209) – Ülevaade @ Inforegister.ee

Tööjõumakse makstakse selles firmas asjatundjate arvates kahtlaselt vähe. Kuludeks aga arvestatav osa  sissetulekutest – tähelepanelike kaaskodanike kirjeldusel maja-firma kontor Tallinnas, kaks autot (700-ne BMW ja Volvo V90 crosscountry jne.jne).

Teisisõnu maksab maksumaksja mehe kena elu otsast lõpuni kinni ning ühe UU-le ja ühe autorile saadetud kirja järgi „näed, isegi makse riigile kade maksta…“. Sellele samale riigile, kes  temalt kena kopika eest teenust ostab. Ja see on ainult üks juht juhtide reast Nordicas!

Muuseas –  eile oli oli Ringkonna kohtu esimene ja ka viimane istung  töötajad versus Nordica ja TVH. Istungil pidi kohus suisa viis korda korrale kutsuma, sest  konkreetsetele küsimustele vastati 15 minuti pikkuste kõnede ja sisutühja jutuga. Vähemalt kohaolnule tundus, et kohtu eesistujat ärritas see tõsiselt.

Kõigele  lisaks  tõi kostja huvitava argumendi esile – kui „nad“ võidavad, siis tulevad ju ka teised võlausaldajad raha  nõudma!!! (150 miljonit eurot jäi teatavasti pankrotist „õhku“ rippuma).

Kohus teeb otsuse 26 märtsil.“

Andres Raid, ajakirjanik