Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Andres Raid: vangerdused Nordicast Eesti Energia väärtusloomesse

-
22.12.2021
Ajakirjanik Andres Raid.
© Uued Uudised

Hiljaaegu sai lugeda uudist selle kohta, et Eesti Energia saab endale uue juhtivtöötaja.

„Nordica kommertsjuht Deepak Ahluwalia läheb tööle Eesti Energiasse.

TALLINN, 21. detsember, BNS – Kolmteist aastat Eesti lennunduses töötanud Nordica kommertsjuht Deepak Ahluwalia lahkub riiklikust lennufirmast ning asub uuest aastast tööle Eesti Energia väärtusloome üksuse direktorina.“

Huvitav on siin kõige muu kõrval ka üksuse nimi, kuhu värske spetsialist läheb – väärtusloome üksus – ilus, kas pole?! Üksusest pole kolmainuni enam palju…

Mis selle taga võib olla? Otse patupesast endast imbunud info kohaselt on taust kui Mehhiko seriaal kodumaises soustis.

Asja iva peituvat  selles, et firmas sees käib sisemine võitlus Jan Palmeri ja tema Regional Jeti, mille kaubamärk on nüüdseks XFly ja Nordica ehk siis Urva enda vahel. Kumbki osapool nimetavat seejuures vastaspoolt üsna avalikult idioodiks – karm, kas pole?!

Kuna Maharaja restorani omaniku poeg Deepak töötas Nordicas ja seal tegevust sisuliselt ei toimunud, pole tal seal ka sisuliselt lihtsalt mitte midagi teha. Regional Jetiga aga manipuleerivat Palmer juba isiklikult hoopis Rootsis ja Taanis. Palmeri kunagine parem käsi ja nõunik Estonian Airis VanDhal on sobivasti SAS-i juhatuses ning seal käib nende oma bisnis ja eriti odav allhange, kust kukub ka kena lisa otse Palmeri „taskusse“. Seda aga loomulikult ilma Urva ja  Deepakita.

Need kaks olevat aga nagu viies ratas vankri all ja „svenssoni“ jaoks lihtsalt segav faktor. On veel üks sõjariist, millena meie maksumaksja raha suurepäraselt kõlbab – odava allhankega Rootsi kolgaste vahel, aga selle abil maha surutakse SAS-i kohalikud ametiühingud.

Lõpetuseks traditsiooniliselt – jälgigem arenguid, sest osadele jagub toetusi oluliselt rohkem ja lihtsamalt kui omadele energiakandjate kompenseerimiseks. Tuletagem meelde, et viimased võivad erinevalt X-Kärbeste toetamisest jutuks jäädagi, poleks ime.

Andres Raid

Lisatud kommentaar ühelt lugejalt:

Kuulasin saadet “Poolkuu”: huvi pakkus eelkõige NORDICA.
Arvan, et maksumaksja peaks siin esitama ainult ühe küsimuse: “Mida kujutab endast Nordica?”
Ise ma vastust tean juba aastaid:
NORDICA on äriettevõtte sildi all tegutsev korporatiivne ühendus, mille eesmärgiks on väga kitsale isikute ringile tulu teenimine.