Andrus Karnaule: kellele me migrandiühiskonnas jõukust loome, aafriklasele või ukrainlasele? Igastahes mitte eestlastele

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
Andrus Karnau kogu ajakirjanduslik tegevus lähtub EKRE sõimamisest.

Vasakliberaalse mõttelaadiga ajakirjanik Andrus Karnau on Postimehes üllitanud oma ideoloogiast lähtuva soperdise.

“Helme hirm või õigupoolest tema partei valijates üles köetud kartus kõige võõra ees on hakanud meie majanduspoliitikat dikteerima,” kirjutab kolumnist Andrus Karnau.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Alustuseks võiks Karnau lugeda reedestes Uutes Uudistes avaldatud lugu sellest, kuidas rootslased lahkuvad massirände ja poliitkorrektse ühiskonna eest põgenedes kodumaalt. Ka Rootsi vedas sisse tohutult võõraid, ikka selleks, et jõukust luua. Jõukus tuligi, aga ainult nendesamade sisserändajate jaoks – rootslased tunnevad, et riigist on saanud Aafrika, Araabia või sootuks Absurdistan, ja põgenevad sealt.

Siit ka vastus Karnau poolt ära märgitud kirjanik Tõnu Õnnepalule, kes on öelnud: “Kahju, et me osutusime siiski päris tavaliseks oma mineviku käes vaevlevaks postkommunistlikuks maaks ega olnudki see modernistlik ja edumeelne Põhjamaa, nagu vahepeal vist püüdsime ennast uskuma panna.” Edumeelne Rootsi kõmab granaadiplahvatustest ja modernistlikus Norras võtab lastekaitse lapsed vanematelt ära ka kõige pisema eksimuse korral – kas see ongi Õnnepalu õnn?

Meil Eestis on kolmandik rahvast migratsioonitaustaga, Tallinn aga on suuresti Vene linnaks muutumas. Lähed pisibussi, mis sõidab Keila-Joale – enamik on venelased. Jalutad Nõmme terviserajal – vastu tulevad peamiselt vene pered. Külastad festival “Valgus kõnnib Kadriorus” – oleksid justkui Moskva Gorki pargis. Karnau, eestlased ei tunne ennast enam oma kodumaal olevat ja teiesugused tahavad riiki veel massiliselt võõraid sisse vedada.

Seesama Mart Helme on öelnud, et Eestit on riigina vaja ainult eestlastele püsimajäämiseks – kõik muu saaksime lihtsamalt ka europrovintsi või kellegi osariigina. Me võime lasta Eesti tunneleid, Rail Balticuid, fosforiidikaevandusi, tselluloositehaseid ja mida iganes täis ehitada, raha voolab siise ja välja nagu ka migrandid, aga mis kasu on sellest enam eestlasele, kui emakeelt kuuleb vaid Lõuna-Eesti kolgastes? Kelle jaoks te võõrtööjõu varal jõukat riiki loote? Tehnikaülikooli neegertudengitele?

Väide: “Eesti soovib oma piirid sulgeda, ehitada uhkes üksinduses rahvusriiki, mille elanike enamuse kokkukuuluvus põhineb vereliinil,” kuulub kas demagoogile, idioodile või ideoloogiatöötajale. Karnau, sa oled ajakirjanik ja sellise rumaluse väljaajamine räägib vaid olematust ajakirjanduslikust tasemest ja suurepärasest demagoogitaustast.

“Me vajame neid inimesi, kes tulnud Moldovast, Venemaalt, Usbekistanist, Valgevenest ja Ukrainast. Nii nagu nemad vajavad töökohta Eestis.” Karnau on ilmselgelt unustanud, et ka Nõukogude Liidus käisid asjad täpselt samamoodi ning selle tulemiks on Lasnamäe ning venestunud Ida-Virumaa. Kas Eesti peabki muutuma täielikult Ida-Virumaaks, kus eestlasi on vaid 25 protsenti, ning valitsevad võõrad keel ja meel?

“Kui rahvusriiki hävitatakse mingi renditööjõu, illegaalse tööjõu, orjatööjõuga, siis sellega me nõus ei ole,” ütles EKRE esimees Mart Helme aprillis ERRile. “Eestlaste suhtarv Eesti 1,3 miljoni elaniku seas langes eelmisel aastal ja valedel alustel Eestisse jõudval võõrtööjõul on selles oma roll,” ütles Helme Äripäeva teatel. (Karnau vahendus).

“Muudatuste eesmärki dikteerib tema erakonna ideoloogia,” ütleb Karnau. Jah, see ongi ideoloogia – ja see ideoloogia ütleb, et eestlane peab oma kodus jääma peremeheks. Karnau vasakideoloogia ütleb, et Eesti tuleb migrantide alla uputada ja oma maa võõrastele kinkida.

Siin ei ole mingit tegemist “Helme hirmuga” – jutt on eestlaste ellujäämisest. Kui Karnau ei oska enam isegi Ida-Virumaa venestumisest ajaloolist õppust võtta, siis on tegu paduglobalisti või lihtsalt lollpeaga.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused