Angela Merkel: Euroopa Liidu riigid ei tohi moslemipõgenikest keelduda

Rubriik Eesti On
- Updated

Mõnede Euroopa Liidu liikmesriikide keeldumine moslemipõgenike vastuvõtmisest on “vastuvõetamatu”, ütles Saksa kantsler Angela Merkel pühapäeval.

“Pole õige, et mõned riigid ütlevad: “üldiselt ei taha me moslemeid oma riikidesse”,” ütles Merkel Saksa avalik-õiguslikule telekanalile ARD.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Merkel avaldas toetust EL-i põgenike ümberjaotamise kvoodisüsteemile, rõhutades, et kõik peavad andma oma panuse ja leida tuleb ühine lahendus.

Euroopa ühine migratsioonipoliitika on EL-is vastuoluline teema ning bloki liidrid arutavad seda septembri keskpaigas Bratislavas Suurbritannia osaluseta peetaval tippkohtumisel.

Tšehhi, Ungari, Poola ja Slovakkia on avaldanud kohustuslikule kvoodisüsteemile vastuseisu.

EL-i eesistujariigi Slovakkia president Robert Fico on lubanud, et ei too iialgi mitte ühtegi moslemit oma riiki.

Mitmes EL-i idapoolses liikmesriigis nähti Saksa valitsuse eelmise aasta septembrist langetatud otsust loobuda süüria päritolu põgenike tagasisaatmisest EL-i riiki, kuhu nad esimesena sisenesid, kui kutset edasiseks massiimmigratsiooniks.

Tšehhi peaminister Bohuslav Sobotka ütles teisipäeval, et ta ei taha “suurearvulist moslemikogukonda… arvestades probleeme, mida me näeme” teistes riikides.

Tema sõnul peaks iga EL-i riik ise otsustama, kui palju migrante vastu võtab.

BNS

Foto: Reuters

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused