Angela Merkel: Euroopa Liidu riigid ei tohi moslemipõgenikest keelduda

Eesti,
- Updated

Mõnede Euroopa Liidu liikmesriikide keeldumine moslemipõgenike vastuvõtmisest on “vastuvõetamatu”, ütles Saksa kantsler Angela Merkel pühapäeval.

“Pole õige, et mõned riigid ütlevad: “üldiselt ei taha me moslemeid oma riikidesse”,” ütles Merkel Saksa avalik-õiguslikule telekanalile ARD.

Merkel avaldas toetust EL-i põgenike ümberjaotamise kvoodisüsteemile, rõhutades, et kõik peavad andma oma panuse ja leida tuleb ühine lahendus.

Euroopa ühine migratsioonipoliitika on EL-is vastuoluline teema ning bloki liidrid arutavad seda septembri keskpaigas Bratislavas Suurbritannia osaluseta peetaval tippkohtumisel.

Tšehhi, Ungari, Poola ja Slovakkia on avaldanud kohustuslikule kvoodisüsteemile vastuseisu.

EL-i eesistujariigi Slovakkia president Robert Fico on lubanud, et ei too iialgi mitte ühtegi moslemit oma riiki.

Mitmes EL-i idapoolses liikmesriigis nähti Saksa valitsuse eelmise aasta septembrist langetatud otsust loobuda süüria päritolu põgenike tagasisaatmisest EL-i riiki, kuhu nad esimesena sisenesid, kui kutset edasiseks massiimmigratsiooniks.

Tšehhi peaminister Bohuslav Sobotka ütles teisipäeval, et ta ei taha “suurearvulist moslemikogukonda… arvestades probleeme, mida me näeme” teistes riikides.

Tema sõnul peaks iga EL-i riik ise otsustama, kui palju migrante vastu võtab.

BNS

Foto: Reuters

Kommentaarid

One commentOn Angela Merkel: Euroopa Liidu riigid ei tohi moslemipõgenikest keelduda

  • Avatar

    Palju möliseb see vanamoor.. Iga suveräänse riigi enda asi on, keda ta vastu võtab või kui palju võtab..

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused