Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ANNA OMA ALLKIRI! Lasterikaste perede ühisavaldusel on juba üle 22 000 toetaja

-
24.05.2023
Lapsed viivad ühiskonda edasi
© Scanpix

Laste arvelt kärpimist puudutav ühisavaldus on kogunud üle 22 000 allkirja, mis on ühtlasi viimaste aastate rahvaalgatus.ee lehel algatatud allkirjakogumiste rekord.

Ühisavalduses palutakse riigikogul peatada suurperede toetuse kärpeplaan, säilitada hetkel kehtiv perehüvitiste kord, võrdsustada lastetoetused, lisada indekseerimine kõigile lastetoetustele ning säilitada tulumaksuvabastus alates teisest lapsest, lisaks taastada tulumaksuvabastus ka pere esimese lapse eest.

“Initsiatiiv rahvaalgatuse ellu kutsumiseks on tulnud meie peredelt,” märkis Eesti Lasterikaste Perede Liidu juht Aage Õunap. “Meie roll on seista oma inimeste õiguste ja perede igapäevase toimetuleku eest, see on sama elementaarne nagu ka soov, et lasterikkust oleks Eestis rohkem,” ütles Õunap.

“Seisame nii suurperede kui laiemalt kõigi lastega perede eest, sest plaanitavad kärped ja maksutõusud puudutavad praegu iga Eestis kasvavat last,” lisas Õunap. “Ühtlasi leiame, et kiire hinnatõusu tingimustes on oluline indekseerida kõik lastetoetused.”

Eestis on 161 918 perekonda, kus kasvab 271 162 lastetoetust saavat last. Valitsus kavatseb kiirkorras ja mõjuanalüüside toeta kärpida lasterikaste perede toetusi ning pöörata tagasi perehüvitiste süsteemi täiendused, kaotada täiendava tulumaksuvabastuse kahe ja enama lapse korral ning tõsta ja kehtestada erinevaid makse.

Pöördumisele saab allkirja anda kuni 1. juunini aadressil https://rahvaalgatus.ee/initiatives/eda30783-a4a9-47be-83dd-8793720c48fb

BNS