Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Annetamine Ukrainale raugeb, sest Kaja Kallase valitsus on Eesti majanduse ummikusse ajanud

-
02.05.2022
Välismaal särav Kaja Kallas on toonud “parema Eesti”.
© Kuvatõmmis

Eestlased on Ukrainat ja ukrainlasi kõvasti aidanud, kuid väidetavalt hakkab annetamine raugema – oma osa selles on ka Eesti enda majanduslikes raskustes, kuhu Kaja Kallase valitsus on riigi viinud.

ERR kirjutab: “Ukraina sõja puhkedes olid eestlased väga lahked ukrainlaste abistajad. Nüüd on annetajate ind hakanud raugema, kuigi abi vajatakse Ukrainas endiselt. /…/ Mondo humanitaarabieksperdi Veronika Svištši sõnul võiks nüüd annetajaid tagant utsitada.”

Eestlastel on raske olla püsiannetajaks, kui oma riigi majandus metsa kisub. BNS kirjutab: Euroalal kiirenes aastainflatsioon Eurostati kiirhinnangu järgi aprillis märtsikuu 7,4 protsendilt 7,5 protsendini; Eestis kiirenes inflatsioon aga eelduslikult 14,8 protsendilt lausa 19 protsendini, mis oli ka euroala suurim kasv.

Eesti hinnakasvule järgnes Leedu, kus esialgsetel andmetel kiirenes inflatsioon märtsi 15,6 protsendilt 16,6 protsendini. Eestile ja Leedule järgnesid Läti 13,2-protsendise ja Holland 11,2-protsendise hinnakasvuga.

Eestis galopeeriv inflatsioon on PortoRollo valitsuse “saavutus” – mujal ollakse suutnud seda rohkem ohjeldada. Kui hinnad pidevalt tõusevad, jääb inimestel ka vähem raha annetamiseks.

Uudised ütlevad veel, et Circle K reedesest Balti riikide pealinnade hinnavõrdlusest selgub, et nädalaga tõusid kütusehinnad nii Tallinnas, Riias kui Vilniuses. Tallinnas tõusid kõik kütusehinnad 6 sendi võrra.

Valitsuse majanduspoliitika sööb Eesti jõukuse, lisaks kavandab Kaja Kallase kabinet ka umbes 50 000 ukrainlase vastuvõtmist, kelle elu tuleb riigieelarvest toetada  – on ilmselge, et annetamine Ukrainale hakkab raugema. Kui riik suudaks oma majanduse korras hoida, oleks ka tavainimesel rohkem võimalusi abivajajaid toetada, aga Kaja Kallas on riigi ummikteele suunanud.

UU