Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Anti Poolamets: „Agressiooni ajal peavad Euroopa riigid tegema kõik, et päästa võitlevat ukraina rahvast“

-
07.03.2022
Anti Poolamets Pariisis
© Erakogu

Riigikogu liige Anti Poolamets (EKRE) külastas äsja Prantsuse Rahvuskogu, kus toimus parlamentide vaheline konverents, mis loomulikult oli pühendatud Ukrainale. Poolametsa sõnul nõudsid kõige tulisemalt Ukraina maksimaalset relvadega toetamist Eesti ja Leedu esindajad.

„Ütlesin, et kuritegeliku sõjalise agressiooni ajal peavad Euroopa riigid tegema kõik, et päästa elu eest võitlevat ukraina rahvast. Sellest tähtsamaid sihte ei ole,“ rääkis Poolamets. „Euroopa rahvad teevad seda südamest tulevast solidaarsusest. Solidaarsuse osutamiseks ei ole vaja rohkem võimu Euroopa Komisjoni kätte koondada.“

Ta lausus, et ka Norra ja Šveits aitavad. Kõige rohkem panustab põgenike aitamiseks Poola, keda veel alles hiljuti pigistati nii araabia majanduspõgenike piiri taha jätmise pärast kui ka väljamõeldisega „õigusriigi põhimõtete rikkumisest“.

Poolamets: „Kõnedest oli selge, et Euroopa pohmelus Vene gaasi pärast süveneb ning Saksamaa plaan Vene gaasi abil „rohepööret“ teha hakkab läbi kukkuma. Siiani osteti Euroopas Vene gaasi üle 60 miljardi euro eest, mis on sama suur summa, kui Venemaa igal aastal pumpas oma sõjamasinale.“

Poolamets lisas, et rahvuskogus jättis halva mulje üks vasakpoolne sakslane, kes kuulutas, et natsionalismil ei ole Euroopas kohta. „Ta vist unustas, et Ukraina päästavad üksnes isamaad armastavad inimesed, mitte sooneutraalsus. Nõrga rahvustunde korral oleks nad kergelt allutatud nagu Valgevene,“ märkis Poolamets.

Läti venemeelse erakonna esindaja mõistis tema sõnul küll sõja hukka, aga teise suupoolega andis varjatud ähvarduse, et natsionalistlikud poliitikud kavatsevad Lätis vene keele olukorda halvendada ja see olevat väga suur oht.

„Õhtuti veensin itaallasi, taanlasi ja teisi Ukrainale kiiresti ja suurtes kogustes õhutõrjerelvi saatma. Kunagi ei tea, millal sõnad kaalukeeleks osutuvad,“ lausus Anti Poolamets.