Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets: Euroopa Liidus saavad ka euroskeptikud oma sõnumit edastada

-
08.06.2024
Evelin ja Anti Poolamets

Postimees avaldas valimiste-eelses sarjas portreeloo EKRE kandidaadi Anti Poolametsaga. Meie lugejad muidugi teavad, et Poolamets peab koos perega Lääne-Virumaal Kulinal endises koolimajas hobutalu ja tema abikaasa Evelin on samuti riigikogu liige ja juhib ka Vinni vallavolikogu.

Postimees tuletab meelde, et esimene kokkupuude Euroopaga oli Poolametsal 90ndatel: reis Soome, kuid veidi hiljem Helsingi ülikoolis õppides (ta on lõpetanud Tartu Ülikooli kahel korral, juristi ja ajaloolasena) valmistas Soome pettumuse, sest nägi seal vohamas multikultit ja punalippe koos maiparaadiga.

Nüüdseks hakkab pettumus üle minema, mullustel valimistel jäi Soome Perussuomalaistel võidust puudu vaid üks koht.

Eurovalimistel loodabki Poolamets rahvuslikke erakondasid üle Euroopa oma positsioone vähemasti kahekordistavat. Sellest võib ta sõnul juba piisata, et Euroopa Komisjoni ja «föderalistide» teatud algatusi blokeerida.

Kuigi Poolamets on euroskeptik siiski ta ignoreerimist ta ei poolda – justnimelt tähtis on oma sõnumit edastada.

Tema pooldab konföderatiivset põhimõtet, kus riigid istuvad laua äärde ja riigid on võrdsed. Euroopa Parlament võiks olla lihtsalt suveräänsete riikide parlamentidevaheline ühendus.

 

 

Loe lisaks:

 

https://www.postimees.ee/8035842/eurokandidaadid-poolamets-loodab-et-rahvuskonservatiivid-suudavad-hakata-euroopa-komisjoni-blokeerima