Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Anti Poolamets: “Homolobistid varastavad tähelepanu tegelikelt abivajajatelt”

-
11.09.2019
Selgrootule Andres Jaadlale meeldib plakatitega lehvitada, kuid põhimõtteid tal ei ole.
© UU

Riigikogu ja Rakvere linnavolikogu liige Anti Poolamets (EKRE) leiab Objektiivile antud intervjuus, et Tartu halduskohtu ebakompetentne otsus sundida Rakvere linnavolikogu toetama LGBT festivali 1500 euroga on kummaline, sest kuigi volikogul on põhiseadusest tulenev õigus oma tahet väljendada, ei maksnud see kohtu silmis ühtäkki enam midagi.

Selleks, et kultuurikomisjoni kummitempli staatusest pääseda esitas EKRE fraktsioon nüüd Rakevere linnavolikogule ka otsuse eelnõu, millega soovitakse muuta kultuuriürituste ja -projektide toetamise korda selliselt, et seal oleks üheselt kirjas, et kõrgeim organ kohaliku elu küsimuste üle otsustamiseks on siiski kohaliku omavalitsuse volikogu. Poolamets väljendas lootust, et eelnõust saab peagi ka seadus, kuna seda paistavad pooldavat kõik Rakvere volikogus esindatud jõud.

Käesoleva aasta 14. juuni otsusega rahuldas Tartu Halduskohus LGBTI+ filmifestivali Festheart korraldava MTÜ SevenBow kaebuse ning sundis Rakvere linnavolikogu eraldama LGBTI+ filmifestivali Festheart korraldamiseks lisaks esialgsele 300 eurole veel täiendavalt 1200 eurot toetust. Lisaks mõisteti linnalt välja ka 435 maksueurot menetluskulude katmiseks.

„Tegu on juhtumiga, mis näitab, et kohtunik oli oma arusaamas kohaliku volikogu võimupädevusest täiesti ebakompetentne. Volikogu liikmetel on põhiseadusest tulenev õigus ja kohustus oma valijate tahet väljendada. Mul on väga kahju, et Rakvere volikogu ei kaevanud Tartu Halduskohtu otsust edasi, et teada saada ka Riigikohtu seisukoht. See oleks pannud  õigussüsteemi proovile ning me oleks teada saanud, kas Riigikohus tõlgendab samuti seadusi nii kitsendavalt,“ ütles Poolamets.

Ta lisas, et homolobistidel pole mingeid eriõigusi. „Volikogu võib nende taotlused jätta täielikult rahuldamata kas moraalsetel, kultuurilistel, majanduslikel või muudel kaalutlustel. Raha ei ole kunagi liiga palju ning ikka jääb keegi joone alla. Homolobistid varastavad tähelepanu tegelikelt abivajajatelt,“ märkis Poolamets.

UU