Anti Poolamets: opositsioon viljeles täna revolutsiooniliste madruste stiili

Eesti,
- Updated
Põhiseadus komisjoni istung

Põhiseaduskomisjoni tänane erakorraline koosolek lõppes sellega, et opositsiooni esindanud saadikud, sealhulgas komisjoni aseesimees Lauri Läänemets, hakkasid sihilikult korda rikkuma. Komisjoni esimees Anti Poolamets võrdles nende käitumist ajaloost tuntud revolutsiooniliste madruste omaga. Koosolekuga jätkatakse homme videosilla vahendusel.

„Täna andsime nende muudatusettepanekute esitajatele võimaluse tutvustada oma muudatusettepanekuid, aga me olime koostanud selleks kindla reglemendi, sest me tõepoolest ei kavatse istuda siin augustini,“ kommenteeris Anti Poolamets Uutele Uudistele. „Minu põhimõte oli see, et ma kuulan ikkagi ära, et miks nad nii rumalaid ettepanekuid esitasid. Ja kas nad ei taha seda oma obstruktsiooni eesmärgil esitatud küsimusi tagasi võtta, et kas nad ei tahaks nüüd oma piinlikku meelelahutust lõpetada parlamendi maine arvel.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poolamets tõdes, et kahjuks said alguses sõna ainult mõned inimesed, kes täiesti siiralt soovisid oma muudatusettepanekuid põhjendada, nagu Oudekki Loone ja Andrei Korobeinik.

Samuti sai Imre Sooäär oma küsimuse ära põhjendada, kuid tema hakkas seejärel spämmima, öeldes, et kui ta ei saa nüüd piiramatult kõneaega, siis kaebab kõik kohtusse.

Ühel hetkel saabus ruumi kümmekond reformierakondlast, kes pidid enne koostatud ajagraafiku alusel hakkama oma ettepanekuid tutvustama, kuid siis läks opositsioon eriti hoogu ja hakkas veel rohkem lärmama, segades koosoleku läbiviimist nii palju kui võimalik.

Poolamets lisas, et kui siis Lauri Läänemets ütles, et tema räägib nii palju kui tema tahab, teda koosolekukord ei huvita, siis oli näha, et ta ei kavatsegi oma jutuvooru lõpetada ja teised inimesed ootasid oma järjekorda asjata. „Tänu sellistele etteastetele peame hakkama tõesti riigikogu kodukorda parandama,“ ütles Poolamets. „Rääkisin sellest ka riigikogu esimehega ja meil on oodata väga tõsiseid koosolekuid, et sellisele revolutsiooniliste madruste stiilile, mida alustas juba Indrek Saar pensionireformi arutamise ajal, kui ta paugutitega riigikogu saalis laamendas, piir panna.“

Ta kirjeldas, et kui reformierakondlased Hanno Pevkur, Kaja Kallas, Valdo Randpere jt segasid koosolekut vahelehüüetega, siis sots Lauri Läänemets lihtsalt rääkis, öeldes, et teda ei huvita – ta räägib nii kaua, kui tahab.

Selle peale võttis Poolamets vaheaja ning seal otsustati, et reedel tehakse tutvustamisvoor elektrooniliselt, et siiralt soovijad saaksid siiski sõna ning on võimalik revolutsiooniliste madruste stiili viljelejad lihtsalt välja lülitada.

Ta märkis veel, et Hanno Pevkur käib riigikogus tõsise näoga ringi ja räägib demokraatiast ning tahab küsimusi arutada. „Ja mis küsimused need on, mida ta tahab tõsiselt arutada?“ lisab Poolamets. „Küsimus on, kas keelata lemmikloomad…“

Põhiseaduskomisjoni esimees kirjeldas, kuidas Kaja Kallas räägib sirge näoga et neil on aega küll 9317 ettepanekut läbi arutada ja kui Poolamets küsis, kas kavatsetakse seal augustini istuda, siis vastas Kallas, et jah, saame oma töö korraldada nii küll, et surnutega abiellumise teemasid käsitleda.

„Opositsiooni paat on täiesti karile sõitnud, mitte ei kraabi enam põhja. Ja opositsioon tekitab endale sellega väga suurt kahju,“ lausus Poolamets.

Kõigele vaatamata loodetakse abielureferendumi küsimusega jõuda riigikogu saali tuleval kolmapäeval.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused