Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets saalist lahkunud reformierakondlastele: “Ega te ometi häbene?”

-
23.11.2023
Anti Poolamets
© UU

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Anti Poolamets tuletas reformierakondlastele meelde, millist sõgedat obstruktsiooni nad opositsioonis olles mõni aasta tagasi tegid.

Kui Poolamets neljapäeva hommikul istungi alguses pärast kohalolekukontrolli kõnepulti astus, hakkasid reformierakondlased saalist väljuma, nagu tavaliselt kui on oma kohaloleku registreerinud.

„Härra Laaneots, ärge minge! Teie tegite ju ettepaneku liituda Venemaaga. Kuhu te lähete? Te võiksite kommenteerida seda,“ pöördus Poolamets esireas istunud kindrali poole.

„Ja kus on härra Randpere? Sest tema tegi ju ettepaneku, kas Eesti peaks algatama Nõukogude Liidu taastamise. Kus ta nüüd on? Siin saalis on neid mehi küll olnud, kes algatasid Nõukogude Liidu loomise. Härra Kross, teie erakonnakaaslastes särav ettepanek, Eesti panus, suurepärane panus parlamentarismi ajalukku. Suurepärane! Ega te ometi ei häbene?“ jätkas Poolamets.

Sellega viitas ta Reformierakonna nurinale obstruktsiooni üle ja meenutas, kuidas sotsid ja Reformierakond on selles osas enne kõva tööd teinud ja eeskuju näidanud – abielureferendumi umbeajamiseks tehti ligi 10 000 ettepanekut rahvahääletusele panekuks.

Poolamets: „Ja muidugi ärge unustage, et see va Venemaa meedia ei jätnud nautimata teie „säravaid“ mõtteid. Pravda ja kõik tsiteerisid, et küll on head ideed reformierakondlastel. Jah, ma kõige frivoolsemaid ei hakka välja tooma, sest need on siin kümnete kaupa, roppusega pikitud.“

Kui istungit juhatanud Jüri Ratas katkestas teda märkusega, et kõneleja läheb teemast välja, vastas Poolamets: „Ma olen ajaloolane ja mul on parem mälu kui üks kuu, mis iseloomustab tüüpilist reformierakondlast, kelle jaoks justkui maailm algas õige natukene aega tagasi.“

Anti Poolamets oli tol ajal (täpselt kolm aastat tagasi) riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees ning pidi koos ametnikega jõulud ja aastavahetuse reformierakondlaste ja sotside massilise obstruktsiooniga tegelema, mis lõpuks eskaleerus ähvarduste ja kabineti hõivamisega.