Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets vihakõneseadusest: nad panevad üha hullemaid põhiseadusevastaseid asju menetlusse

-
29.12.2023
Anti Poolamets

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Anti Poolametsa sõnul kavatseb EKRE hoida vihakõneseaduse nagu ka kõikide teiste seesuguste eelnõude menetlemisel senist kurssi ehk jätkata töötõkestust.

„Teeme seda, sest ei ole pääsu,“ lausus Poolamets Postimehele. „Selle asemel, et kas või ühes asjas järele anda, lisatakse kogu aeg ainult kütust ja pannakse tuld alla. Me ei saa juba sellepärast ära lõpetada, et nad panevad üha hullemaid põhiseadusevastaseid asju menetlusse. See ongi nende arvates kompromiss, aga sellega me ei lepi.“

Poolamets avaldas arvamust, et vaenukõneseaduse vastuvõtmine tähendaks niiöelda džinni pudelist välja laskmist ka ajakirjanduse jaoks. „Seal eelnõus on ju väga pikk nimekiri igasuguseid teemasid, mille kohta ei tohi midagi öelda, ja need on just vasakliberaalse maailmavaate tunnussõnad. Nii et selles mõttes on konservatiivid esimesed ohvrid, aga kindlasti mitte ainult nemad,“ rääkis ta.

Koalitsiooni sõnumit, nagu pakuksid nad opositsioonile välja vaenukõneseaduse eelnõu uue sõnastuse, pole Poolamets näinud. „Praegu ei ole veel midagi näha olnud, kuigi olen samuti mingeid märksõnu kuulnud,“ ütles ta. „Eks õunte pealt tuleb vaadata, kuid kahtlen, kas seal midagi mõistlikku on.“

Poolamets oli seda meelt, et Euroopa Liiduga tuleb ses küsimuses vaielda. „Vajadusel ka trahve maksta selleks, et meil säiliks oma põhiseaduslik kord,“ lisas ta. Poliitiku sõnul näitab toimuv, et Euroopa Liit on oma pädevustes ammu liiale läinud. Ta tõi näiteks karistusõiguse ning rohepöördega maksundusse sekkumise. „Need on valdkonnad, kus Euroopa Liidul ei tohiks tegelikult üldse mingit asja olla,“ lausus Poolamets. „Siin läheb vägisi liitriigi ehitamiseks, sest kui Saksamaa pakub välja, et võtame kõigilt ära vetoõiguse maksundusvaldkonnas ja välispoliitikas ning hakkame sõbralikult koos otsustama, siis on see föderatsiooni ehitamine, aga föderaalset seadusandlust on juba piisavalt. Muudkui tahetakse oma pädevusi veelgi laiendada, mis on väga ohtlik.“

Vaenukõne ehk tegelikult tsensuuriseadusega liigub valitsuskoalitsioon edasi uuel aastal.

 

Allikas: Postimees