Aprillikuine sinilillekampaania toetab Eesti nimel võidelnud sõjaveteranide taastusravi

SinilillemärkSinilillemärk

Taas on alanud sinilillekampaania “Anname au”, millega kutsutakse Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetamiseks kandma sinilillemärki.

Viiendat aastat peetava sinilillekampaania eesmärk on kutsuda üles kandma sinilillerinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ja nende lähedaste tunnustuseks. Sinilillesümboolika müügist kogutavate annetustega toetab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing sel kevadel veterane ning aitab rajada Tapa linnas välitrenažööride ala, soetada Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale taastusravi seadmeid ning toetada MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel.

Iga sinilillemärk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Kõikjal Eestis aitavad sinilillesõnumit ja -märke levitada ning annetusi koguda naiskodukaitse vabatahtlikud.

Kampaania vältel on lisaks Tapa sinilillejooksule võimalik osaleda jooksudel Tallinnas, Pärnus, Tartus, Brüsselis ja Kopenhaagenis. Veteranikuu kulmineerub 23. aprillil veteranipäeva tähistamisega Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva Veteranirockiga, kus astuvad üles Liis Lemsalu, Ott Lepland ja Ivo Linna koos bändiga Revals, Karl-Erik Taukar Band ning Kaitseliidu Tallinna maleva rockband Mustad Kolonelid.

5.-30. aprillini saab sinilillemärke ja -käepaelu osta kõigil veteranipäeva üritustel, naiskodukaitsjatelt,  Selveri kauplustes, R-Kioskites, Rahva Raamatu kauplustes, Apollo raamatupoodidest, Circle K teenindusjaamadest, valitud Espak ehitusmaterjalikauplustest, MyFitnessi spordiklubidest, Tallinna Lennujaamast, Nordica lendudelt, Estraveli büroodest, T-pileti kassadest ning koostöös Itella Smartpostiga ka internetiaadressilt www.annameau.ee.

Kommentaarid