Arenguabi vaestele riikidele – reaalsuses bürokraatia ja lumehelbekeste vahendusel hõimupealikutele

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Iga Eestimaa inimene tahaks teada – kui palju meie sajast tuhandest nende lasteni jõuab? Pilt on illustratiivne.

Maksumaksja raha mõõtmatusse hundikurku – nii võiks iseloomustada arenguabi maailma vaesematele riikidele.

Vastusena Maailma Terviseorganisatsiooni abipalvele eraldab Eesti arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest 100 000 eurot koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ja tagajärgede leevendamiseks maailma vaeseimates riikides.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pealtnäha õilis üritus, kuigi me teame juba ette, et ka abiorganisatsioonidele eraldatavast rahast kaob kolmandik kuskile ära ja ülejäänust läheb omakorda päris arvestatav summa kohalike võimumeeste kukrusse.

Hea moment on filmis “Allatulistatud Black Hawk”, kus viljaabi jaotamisel rabavad inimesed kotte üksteiselt ära, siis ilmuvad sõjapealiku mehed, avavad tule naiste ja laste pihta, teatavad, et vili kuulub pealik Aididele ja teevad möödalendava USA kopteri suunas päästikuliigutusi.

“See raha ei jõua iial abivajajateni! Mingi Kurrunurruvutimaa kuningas pistab selle oma taskusse ja kogu abi! See on selline rahapesu, et anna olla. Abiorganisatsioon loob asukoha riigis mingi kõlava nimega MTÜ ning selle kaudu kanditakse kogu see raha välja. Täiesti kontrollimatu ja mõttetu maksumaksja raha põletamine!” kirjutab sotsiaalmeedias EKRE Tallinna volikogu fraktsiooni esimees Mart Kallas.

Postimees selgitab: “Kogutud rahastust kasutatakse peamiselt meditsiini- ja laborivarustuse tarnele abivajajatele arenguriikidele, vee-, sanitatsiooni- ja hügieeniklastrile tihedalt asustatud aladel ja laagrites. Abi pakutakse ka elanikkonna teavitamisel viiruse levikust, koolitusi ja juhiseid tervishoiutöötajatele ning logistilist toetust abi kohale toimetamiseks.”

Kui jälgida segadusi maskidega Eestis, siis võib eeldada, et “abivajaja arenguriik” saab ladudes vedelenud kõlbmatud maskid ning suur osa rahast läheb “teavitamisele ja koolitusele”.

Eestil ei lähe endalgi viiruse tõrjumises kõige paremini ja raskeimad ajad on nii haigusrindel kui ka majanduses ees, aga me jagame ikka abi läbi bürokraatide ja vasakliberaalselt meelestatud maailmapäästjatest lumehelbekeste Aafrika hõimupealikutele.

4 commentsOn Arenguabi vaestele riikidele – reaalsuses bürokraatia ja lumehelbekeste vahendusel hõimupealikutele

 • Avatar

  Me siin jahume Aafrikast ja kohalike abistamisest aga tuletaks servast meelde mis toimus Eestis 199x-ndatel.
  Heategmise organeid tekkis nagu seeni pärast vihma ja koguti ja koguti raha aitamiseks ja abistamiseks.
  Aga siis läks vaikselt õhk (raha) välja ja abi jõudis abistajate pangakontodele.
  Kui siis üks julgeoleku asutus asus asja uurima selgus, et just see asutus on süüdi demokraatia õõnestamises – riigipöörde katses ja 1000+1 patus.
  Asutus saadeti kiiresti laiali /reformeeriti vastavalt väljakujunenud demokraata reeglitele/ ja abistajad liikusid kiiresti poliitredeli treppidel ülesse poole.
  Aga meie tore ja alles tekkinud “ühiskonna valvekoer” või siis “viies võim” oli vait kui kult rukkis – kuulusid ja enamus “aktsiaid” mödda treppe liikujatele.
  Selline tore mõistujutt siis lähiminevikust ja meie künka otsast – arvestades Aafrikas “kujunenud reegleid” siis läheb seal abiga just nii nagu loos kirjas.
  Loodetavasti saavad enamusel rahvast luulud otsa ja nad loobuvad kiiresti igatsorti vahendajatega abistamisest – sest vahendaja saab kõige suurema pala abist.

 • Avatar

  Minul sama küsimus: Kas ekre pole enam valitsuses?

 • Avatar
  Leo Viller

  Niikaua kui Aafrika rahvad aru ei saa, mis asi see demokraatia on, pole mingit lootustki, et sealne rahvaste olukord paraneb

 • Avatar

  Avalik saladus, et suurem osa abist Aafrika riikidele, ei jõua mitte kunagi kõige vaesematele. Nt on aastate jooksul paljud Euroopa riigid ja US peatanud abi andmise Ugandale, kus on tuvastatud raha haihtumine sageli 90% ulatuses. Tõeliselt abistada, tähendab ise otse abi(vahendite) jagamist inimestele kohapeal, kes seda vajavad.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused