Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Arenguabi vaestele riikidele – reaalsuses bürokraatia ja lumehelbekeste vahendusel hõimupealikutele

-
09.04.2020
Iga Eestimaa inimene tahaks teada – kui palju meie sajast tuhandest nende lasteni jõuab? Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Maksumaksja raha mõõtmatusse hundikurku – nii võiks iseloomustada arenguabi maailma vaesematele riikidele.

Vastusena Maailma Terviseorganisatsiooni abipalvele eraldab Eesti arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest 100 000 eurot koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ja tagajärgede leevendamiseks maailma vaeseimates riikides.

Pealtnäha õilis üritus, kuigi me teame juba ette, et ka abiorganisatsioonidele eraldatavast rahast kaob kolmandik kuskile ära ja ülejäänust läheb omakorda päris arvestatav summa kohalike võimumeeste kukrusse.

Hea moment on filmis “Allatulistatud Black Hawk”, kus viljaabi jaotamisel rabavad inimesed kotte üksteiselt ära, siis ilmuvad sõjapealiku mehed, avavad tule naiste ja laste pihta, teatavad, et vili kuulub pealik Aididele ja teevad möödalendava USA kopteri suunas päästikuliigutusi.

“See raha ei jõua iial abivajajateni! Mingi Kurrunurruvutimaa kuningas pistab selle oma taskusse ja kogu abi! See on selline rahapesu, et anna olla. Abiorganisatsioon loob asukoha riigis mingi kõlava nimega MTÜ ning selle kaudu kanditakse kogu see raha välja. Täiesti kontrollimatu ja mõttetu maksumaksja raha põletamine!” kirjutab sotsiaalmeedias EKRE Tallinna volikogu fraktsiooni esimees Mart Kallas.

Postimees selgitab: “Kogutud rahastust kasutatakse peamiselt meditsiini- ja laborivarustuse tarnele abivajajatele arenguriikidele, vee-, sanitatsiooni- ja hügieeniklastrile tihedalt asustatud aladel ja laagrites. Abi pakutakse ka elanikkonna teavitamisel viiruse levikust, koolitusi ja juhiseid tervishoiutöötajatele ning logistilist toetust abi kohale toimetamiseks.”

Kui jälgida segadusi maskidega Eestis, siis võib eeldada, et “abivajaja arenguriik” saab ladudes vedelenud kõlbmatud maskid ning suur osa rahast läheb “teavitamisele ja koolitusele”.

Eestil ei lähe endalgi viiruse tõrjumises kõige paremini ja raskeimad ajad on nii haigusrindel kui ka majanduses ees, aga me jagame ikka abi läbi bürokraatide ja vasakliberaalselt meelestatud maailmapäästjatest lumehelbekeste Aafrika hõimupealikutele.